Sarayköy’de okulların hamisi var - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Sarayköy’de okulların hamisi var

Sarayköy’de okulların hamisi var

Sarayköy Belediyesi, ilçedeki okulların hamisi oldu. Tadilat, peyzaj çalışmalarında, kırtasiye, kültürel ve spor etkinliklerinde önemli destekler veren Başkan Ahmet Necati Özbaş, “Sarayköy Belediyesi olarak hem İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü hem de diğer kurumlar ile uyumlu bir çalışma içindeyiz” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 12 Nisan 2017 Çarşamba, 09:38

Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, başkan seçilmesinin ardından ilçeye yapılacak yeni yatırımları, ilçe halkının sosyal hayatına katkı sağlayacak en önemlisi de gençlerin eğitimde, sporda kendilerini geliştireceği etkinlikleri ve projeleri hayata geçirmeye başladı.

İlk olarak ilçedeki tadilat ihtiyacı olan okullarda yenileme çalışması başlatan Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, öğrencilerin okullara daha çok bağlanacağı çalışmalara imza attı. Gerçekleşecek projelerde gençlere verilecek katkıları değerlendiren Başkan Özbaş, 3 yıllık belediye başkanlığı görevinde okulların fiziki yapılarındaki düzenlemeden, öğrencilerin sosyal, kültürel etkinliklerine ve eğitimlerine kadar desteklerini devam ettirerek okulun hamisi oldu.

İlçede bulunan 25 eğitim kurumundaki öğrenci ve öğretmenleri unutmayan Başkan Özbaş, okulların peyzaj, tadilat çalışmalarında, bayram kutlamalarında, öğrencilerin hazırlandıkları sınavlar öncesi yapılan deneme sınavlarında destek verdi, vermeye de devam ediyor.

Ayrıca öğrencileri şehir içi ve dışına gezilere gönderen Sarayköy Belediyesi, gençlerin gezilerde hem eğlenmeleri hem de farklı bilgiler elde ederek hayatlarına yeni bilgi ve deneyim kazandırmayı hedefledi. Öğrencilerin güvenliğini de düşünen Sarayköy Belediyesi birçok okula gece görüşlü kamera ve kayıt cihazı taktırarak yaşanabilecek olumsuzların önüne geçmeyi amaçladı.

Sarayköy Belediyesi olarak hem İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü hem de diğer kurumlar ile uyumlu bir çalışma içinde olduklarını belirten Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, bunun eğitimde kalite hedefine yürümenin bir işareti olduğunu söyledi. Başkan Özbaş, “Gençlerimizin eğitimi ve gelişimi için ortak hedefleri paylaşıyor olmasından dolayı bu uyum söz konusu. Böyle bir ortamda çalışıyor olmaktan dolayı biz de mutluyuz. Bugüne kadar olduğu gibi hem eğitime hem de spora desteğimiz sürecek. Okullarımızın fiziki ya da malzeme ihtiyaçları oluyor. Biz de olabildiğince gücümüz nispetinde okullarımıza destek olmaya çaba gösteriyoruz. Düzenlendiğimiz geziler ile gençlerimizin eğlenmesini gittikleri yerlerde yeni bilgiler ekleyerek hayatlarına yeni bilgiler eklenmesini hedefliyoruz. Çocuklarımızın güvenliğini önemsediğimiz için okullarımıza gece görüşlü kamera ve kayıt cihazı taktırmaya başladık. Gençlerimize önem veriyoruz onlar için en iyisinin eğitim ve spor olduğu düşüncesi ile her zaman desteğimizin sürdüreceğiz” diye konuştu.

“BELEDİYE BAŞKANIMIZ İLE BAKANLIĞIMIZA YÜK OLMADAN SORUNLARIMIZI ÇÖZÜYORUZ”
Eğitime verdiği desteklerinden dolayı Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş’a teşekkür eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Akhan, “Belediye Başkanımız, 2014 Mart ayında başkan seçilmesinin ardından bizden hiçbir zaman desteğini esirgemedi. Okullarımıza, Sarayköy eğitim camiamıza her konuda büyük destekleri oldu. Yıllardır boyanmayan okullarımız sayesinde boyandı. Okul bahçelerimizin düzenlemesi yapıldı. Anaokulumuzun bahçe düzenlemesi ve oyuncak grubu belediye destekli yapıldı. Maddi, manevi hemen hemen tüm okullarımız desteklendi. Öğrencilerimiz Çanakkale, İstanbul, Ankara gezilerine götürülerek ödüllendirildi. Özel günlerde sadece öğrencilerimizi değil öğretmenlerimizi de unutmayan belediye başkanımız 450 öğretmenlerimize isimleri ile birlikte sürpriz hediyeler takdim ederek, bizleri de unutmuyor. Kısacası öğrencilerimizin tüm eğitimlerinde ve etkinliklerinde desteklerini esirgemiyorlar. Bizim okullarımızın bütçesi olmadığından başkanımıza ulaşan her okul müdürümüz okullarının sıkıntılarını bakanlığımıza yük olmadan çözmektedir. Bize her konuda destek olan Sarayköy Belediye Başkanımıza şükranlarımızı arz ediyoruz” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı