Sarayköy’ün efeleri Budapeşte Festivali’nin en iyisi seçildi - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Sarayköy’ün efeleri Budapeşte Festivali’nin en iyisi seçildi

Sarayköy’ün efeleri Budapeşte Festivali’nin en iyisi seçildi

Macaristan’ın Budapeşte şehrinde düzenlenen IV. Uluslararası Yaz Sanat Festivali’ne katılarak Türkiye’yi temsil eden Sarayköy’ün efeleri festivalin en iyi ekibi seçildi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 1 Ağustos 2017 Salı, 16:01

Türkiye’yi ve Sarayköy’ü Macaristan’ın Budapeşte şehrinde düzenlenen IV. Uluslararası Yaz Sanat Festivali’nde temsil eden Sarayköy Belediyesi ve Sarayköy Spor Halk Oyunları Topluluğu’nun ilk durağı Selanik’te Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün doğduğu Atatürk Evi Müzesi oldu. Müzeyi gezen halk oyunu topluluğu daha sonra festival alanına geçti.

Türkiye’de girdiği her yarışmada aldığı ödüllerle bir marka haline gelen Sarayköy Halk Oyunları Topluluğu, Macaristan’ın uluslararası alanda tanınmış festivallerinden olan IV. Uluslararası Yaz Sanat Festivali’nde gösterdikleri performans ile katılımcıları büyüledi.

Performansları ile göz kamaştıran Sarayköy’ün efeleri, festivaldeki en iyi ekip seçildi.

FESTİVAL DÖNÜŞÜ BAŞKAN ÖZBAŞ’A ZİYARET
Festival dönüşü Sarayköy Spor Halk Oyunları Topluluğu Antrenörü Ömür Günay, Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş’ı makamında ziyaret etti. Antrenör Günay, IV. Uluslararası Yaz Sanat Festivali komitesi tarafından verilen sertifikayı Başkan Özbaş’a sundu.

Başkan Özbaş, “ Budapeşte’de ilçemizi ve ülkemizi en güzel şekilde temsil eden Sarayköy Belediyesi ve Sarayköy Spor Halk Oyunları Topluluğumuz ile gurur duyuyorum. İlçemiz spor alanında başarı ile gösteriliyor. Bu başarıların biriside halk oyunu ekibimize ait. Gösterilen her performansta ayakta alkışlanan halk oyunumuz artık bir marka haline geldi. Gençlerimize ve antrenör Ömür Günay hocamıza emeklerinden dolayı teşekkür ederim” dedi.

Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş’ın, her an yanlarında olduğunu belirten antrenör Ömür Günay, “ Başkanımız yurt içi ve yurt dışında katıldığımız her müsabakalarda her zaman yanımızda. Her ihtiyacımızı en ince ayrıntısına kadar düşünerek bizim yanımızda oluyor. Kendisine çok teşekkür ederim” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı