Zolan: “Yangının yaraları sarılacak” - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Zolan: “Yangının yaraları sarılacak”

Zolan: “Yangının yaraları sarılacak”

Sarayköy’de çıkan orman yangını söndürme çalışmalarına katılarak dün geceden itibaren ekiplerin başında olan Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, büyük bir yangın felaketi yaşandığını belirterek, yangının yaralarını kısa sürede saracaklarını söyledi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 4 Temmuz 2017 Salı, 12:53

Sarayköy ilçesinde çıkan orman yangını söndürme çalışmalarına katılarak dün geceden itibaren ekiplerin başında yer alan Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, gün ağarınca yangın riski nedeniyle boşaltılan Tekkeköy ve Tırkaz mahallesindeki vatandaşları ziyaret etti.

Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş’ın eşlik ettiği Başkan Osman Zolan, ilk olarak orman yangını dolayısıyla boşaltılan Tırkaz’da mahalle sakinlerine geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Yangını söndürmek için dün akşamdan beri canla başla çalışan Denizli ve çevre illerden gelen Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri ile Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye, Fen İşleri, Park Bahçeler ve Ulaşım Dairesi Başkanlığı ile DESKİ personeline kolaylıklar dileyen Başkan Osman Zolan, yangının son durumu hakkında bilgi aldı.

“TÜM EKİPLER YANGIN YERİNDEYDİ”
Yangının büyümesi ile birlikte bölgedeki vatandaşların tahliyesi için 5 otobüs görevlendirdiklerini kaydeden Başkan Osman Zolan, “Ulaşım Dairesi Başkanlığı bünyesindeki araçlarımız kısa sürede vatandaşlarımızı yangın bölgesinden uzaklaştırdı. İtfaiye Dairesi Başkanlığımız orman yangını ve kaza olmak üzere 6 arazöz, 30 tonluk su ikmal aracı, 13 araç ve 50’den fazla personel ile müdahale felakete müdahale etti. Büyükşehir DESKİ, Park Bahçeler ve Fen İşleri Dairesi Başkanlığımız bünyesindeki 21 su tankeri ve 16 iş makinesi de bölgede canla başla çalıştı. Yangının yaralarını en kısa zamanda saracağız. Allah bir daha böyle afet vermesin” dedi.

“ÜZÜNTÜMÜZ BÜYÜK”
Uçak, helikopter ve çok sayıda ekibin müdahale ettiği yangın alanında bir süre inceleme yapan Başkan Osman Zolan ve beraberindekiler Tekke mahallesi yakınlarında alevlerin yeniden sardığı alanı fark ederek yangın söndürme ekibi çağırdı. Bir süre buradaki çalışmaları inceleyen Başkan Osman Zolan, Denizli’nin büyük bir yangın felaketi yaşadığını belirtti. Yangına müdahale sırasında meydana gelen tanker kazasına da değinen Başkan Osman Zolan, “Maalesef kayıplarımız var. Üzüntümüz büyük” dedi.

“GÖREV ŞEHİDİMİZ VAR”
Kazada Büyükşehir Belediyesi DESKİ’de görevli TIR şoförü Hüseyin Avcı’nın (41) görev şehidi olduğunu, Fen İşleri Dairesi’nde çalışan Zafer Demir’in (35) helikopter ambulans ile İstanbul’a sevk edildiğini, İtfaiye Dairesi Başkanlığından da 3 personelin hafif şekilde yaralandığını kaydeden Başkan Osman Zolan, “Yangın felaketinin yaşandığı sırada meydana gelen üzücü kazada yaşamını yitiren vatandaşlarımıza ve çalışma arkadaşımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza ise acil şifalar diliyorum” diye konuştu.

Büyükşehir Belediyesinin tüm birimlerinin felaketin önlenmesi için canla başla çalıştığını vurgulayan Başkan Zolan, felaketin yaralarını en kısa sürede saracaklarını yineledi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı