REKLAMI GEÇ

Halk oyunlarına Sarayköy damgası

Halk oyunlarına Sarayköy damgası

Halk Oyunları İl Birinciliği Yarışması’na Sarayköy damga vurdu. 10 dalda yapılan yarışmada, Sarayköy ekipleri 9 birincilik ve 1 ikincilik elde etti.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 15 Şubat 2016 Pazartesi, 11:49

Halk Oyunları İl Birinciliği Yarışması Hasan Güngör Spor Salonu’nda yapıldı. Minikler düzenlemesiz dalda Sarayköy 24 Mayıs İlkokulu, yıldızlar düzenlemeli ve düzenlemesiz dalda Sarayköy Atatürk Ortaokulu, okullar arası gençler düzenlemeli ve düzenlemesiz dalda ise Sarayköyspor Kulübü adına yarışan Pamukkale Cumhuriyet Anadolu Lisesi birincilik kürsüsüne çıktı.

Kulüpler bazında minikler düzenlemesiz, yıldızlar düzenlemeli, gençler düzenlemeli ve düzenlemesiz dallarda birinciliği elde eden Sarayköyspor Kulübü, yıldızlar düzenlemesiz dalda ikinci oldu. Birinciliği elde eden ekipler, Ege Bölgesi finallerinde Denizli’yi temsil edecek.

Başarılı ekipleri kutlayan Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş ”Hem okullar bazında hem de kulüpler bazında yarışan tüm kardeşlerime, antrenörleri Ömür Günay Hocamıza ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Yoğun bir çalışmanın, azmin ve inancın semeresini bugün muhteşem bir zaferle aldılar. 10 farklı kategoride yarışan kardeşlerimiz 9 dalda birincilik, 1 dalda ikincilik alıp, Denizli’yi kendilerine hayran bırakarak döndüler” dedi.

denizli-halk-oyunlari-saraykoy-damga-vurdu-ic

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı