REKLAMI GEÇ

Duacılı, Gerali ve Acısu’da altyapı çalışması

Duacılı, Gerali ve Acısu’da altyapı çalışması

Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü, Sarayköy ilçesindeki Duacılı, Gerali ve Acısu Mahalleleri’nde maliyeti yüksek ve yetersiz olan içme suyu ihtiyacı için alt yapı çalışması başlattı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 12 Şubat 2015 Perşembe, 13:27

Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü, Sarayköy İlçesi’ndeki Duacılı, Gerali ve Acısu mahallelerinde maliyeti yüksek ve yetersiz gelen içme suyu için 12 bin metrelik isale hattı çalışması başlattı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, farklı sondaj kuyularından elektrik pompaları ile içme suyu ihtiyacı karşılanan Pamukkale ilçesindeki Gerali ve Acısu Mahallesi için yeni bir proje geliştirdi.
Gerali ve Acısu’da mevcut sistemin işletme maliyetinin yüksek ve ihtiyacı tam olarak karşılamamasından dolayı yapılan projede, Beylerbeyi İçme Suyu Deposu’ndan Duacılı İçme Suyu Deposu’na 3 kilometrelik hat döşenmesine, buradan ise 9 kilometrelik hat döşenerek Gerali ve Acısu Mahallesi’ne su götürülmesine karar verildi. Toplamda 12 bin metrelik olan isale hattı çalışmasına bir süre önce başlanırken, proje sonunda Duacılı’nın bir bölümü ile Gerali ve Acısu Mahallesi’ne yeterli miktarda içme ve kullanma suyunun temini hedeflendi.

ELEKTRİK TASARRUFU SAĞLANACAK
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli genelinde ihtiyaç bulunan tüm bölgeler için DESKİ’nin proje üretmeye devam ettiğini belirterek, gerek yetersiz içme suyu, gerekse su temininde yüksek maliyetin düşürülmesi kapsamında da çalışmaların sürdüğüne işaret etti. Gerali ve Acısu Mahallesi’nde ayrı ayrı sondaj kuyuları bulunduğunu ve her iki bölgede elektrik pompaları ile içme suyu ihtiyacı karşılandığını kaydeden Başkan Zolan, yeni proje ile tek noktadan içme suyu verileceğini, bu şekilde hem elektrikten tasarruf edileceğini hem de Duacılı’nın bir bölümü ile Gerali ve Acısu Mahallesi’nin yeterli miktarda suya kavuşacağını kaydetti.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı