REKLAMI GEÇ

Sarayköy Belediyesi, 8 Mart’ta yüzlerce kadına ulaştı

Sarayköy Belediyesi, 8 Mart’ta yüzlerce kadına ulaştı

Sarayköy Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü özel etkinliklerle kutladı. Yüzlerce kadına ulaşan kutlama etkinlikleri vatandaşlar tarafından takdir edildi. Ücretsiz sinema etkinliği ise güne damga vurdu.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 9 Mart 2022 Çarşamba, 12:21

Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, 2014 yılından bu yana 8 Mart Kadınlar Günü’nde önemli etkinliklere imza atıyor. Bu yıl da Sarayköylü tüm kadınlara ulaşmak için 8 Mart etkinlikleri düzenleyen Başkan Özbaş, günün erken saatlerinde kutlamalara başladı.

Sarayköy Belediyesi Kültür Merkezi sinema salonunda vizyona giren Bergen filmini gün boyunca ilçedeki tüm kadınlar ücretsiz izleme fırsatı buldu. Her seans öncesi sinema salonunu ziyaret eden Başkan Özbaş, film izlemeye gelen kadınların gününü kutladı.

Sinema salonunu dolduran kadınların kimisi ilk kez sinemaya geldiklerini ve heyecanlı olduklarını ifade ederken kimisi ise komşu ilçelerden bu etkinlik için geldiklerini söyledi.

KADIN ESNAFLAR UNUTULMADI
İlçedeki kadın esnaflara da ziyarette bulunan Başkan Özbaş, günün anısına hediye takdim etti.

KADIN KAHRAMAN ANILDI
Sarayköy’ün kadın kahramanı Adöv Ayşe’de unutulmadı. Kurtuluş Savaşı’nda düşmanın Denizli’ye girmesini engelleyen ve ilçenin önemli kahramanlarından birisi olan Adöv Ayşe, Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, Denizli Cumhuriyet Kadınları Derneği Başkanı Cennet Kasapoğlu ve üyeleri tarafından mezarı başında anıldı.

İLÇENİN EN YAŞLI KADINI ZİYARET EDİLDİ
Ardından Başkan Özbaş, Tosunlar Mahallesi’nde yaşayan 95 yaşındaki Hesna Çallı’yı ziyaret etti.

“HER PROJEMİZİN MERKEZİNDE KADINLARIMIZ OLACAK”
8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayan Başkan Özbaş, “Türk kadınları geçmişten bu yana hayatın her alanında yer almış, ulusumuzun tarih sahnesindeki başarılarında önemli rol almıştır. Kadınlar sevgileri, yoğun emekleriyle dünyanın daha yaşanılabilir bir yer olmasını sağlamışlardır. Bugün tüm Türkiye’de olduğu gibi Sarayköy’de de kadınlar hayatın her alanında yer almakta, başarılı çalışmalarıyla da hepimizi gururlandırmaktadır. Biz Sarayköy Belediyesi olarak kadınların sosyal hayata katılmalarını sağlamaya yönelik çalışmaları yapmaya devam edeceğiz. Onlara olan desteğimiz kesintisiz olarak sürecek” dedi.

Yoğun ilgi gören sinema etkinliği hakkında konuşan Başkan Özbaş, “Sarayköy Belediyesi sinema salonumuzda vizyonda olan Bergen filmimizi hanımefendilere ücretsiz sunmaya çalıştık. Sinema etkinliği Sarayköy için çok özel bir etkinlik. Bir ilçede olması çok değerli… Denizli’nin merkez ilçeleri dışında sadece Sarayköy’de böyle bir salon var. Daha önceki sinema etkinliklerimizde kadınlarımızı Denizli’ye götürüyorduk. Hamdolsun artık Sarayköyümüzde böyle bir imkanımız var. İlk kez sinemaya gelen kardeşlerimizi, ablalarımızı görünce ne kadar doğru bir çalışma yaptığımızı daha iyi anladım ve çok mutlu oldum. Yerel yönetimler olarak yapacağımız projelerimizin merkezinde kadınlarımız olacak.” diye konuştu.

ETKİNLİKLERE KATILANLAR
Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş’a kutlamalarda eşi Esin Özbaş, Ak Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Sergül Yağız, Ak Parti Sarayköy Meclis Üyesi Fatma Demirbakan Kurt eşlik etti.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı