REKLAMI GEÇ

Sarayköy Belediyesi’nden çadır sinema

Sarayköy Belediyesi’nden çadır sinema

Hatay’ın Antakya ilçesindeki çadır kentte mobil mutfak, oyun çadırı ve kütüphane çalışmalarını sürdüren Sarayköy Belediyesi, afetzede çocukların ve ailelerin depremin yarattığı olumsuz etkilerden uzak tutmak için yeni bir çalışmaya imza attı. Sarayköy Belediyesi tarafından çadır kente sinema sistemi kuruldu.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 27 Şubat 2023 Pazartesi, 12:17

Sarayköy Belediyesi, depremzede aileler için çadır kente sinemayı taşıdı. Hatay’ın Antakya ilçesi Derince Mahallesi’ndeki çadır kente çalışmalarını sürdüren Sarayköy Belediyesi, her hafta yeni bir ekip ile çalışmalarını ciddi bir şekilde sürdürüyor.

Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş’ın koordinesinde yeni hizmet ve projelerin düşünülerek çadır kentte uygulandığı çalışmalardan birisi de sinema oldu.

Çocukların ve ailelerinin üzerinde depremin yaşattığı yıkıcı psikolojik etkiyi azaltmak için Sarayköy Belediyesi ekipleri tarafından çocuklar için kurulan oyun çadırının yanına sinema sistemi de yerleştirildi.

“KAZAN İÇİNDE MISIR PATLATILDI”
Çocuk ve aile filmlerinin tema alındığı sinema gecelerinde patlamış mısırda unutulmadı. Belediye personelleri tarafından bir kazan içinde patlatılan mısırlar, tek tek tabaklara koyuldu. Sinema öncesinde ikram edildi.

Animasyon filminin izletildiği gecede çocukların ve ailelerinin mutluluğu yüzlerinden okunuyordu.

Çalışmaları ciddi bir şekilde sürdürdüklerini belirten Belediye Başkanı Özbaş, “Geleceğimizi inşa edecek ve memleketimizi ileriye taşıyacak çocuklarımızın depremin etkisinden çıkmaları için elimizden gelen desteği sürdüreceğiz. Hem çocuklarımızın hem de ailelerinin yaralar sarılıncaya kadar yanlarında olmaya gayret göstereceğiz. Oyun çadırımızın, çocuklarımızın üzerindeki olumlu etkisini gördükten sonra, farklı çalışmaları da çadır kentimize taşımak istedik. Ekip arkadaşlarım tarafından çadır kente kurduğumuz sinemamızın ilk gününde çocuklarımızın ve ailelerimizin gülümsemesi, bizlere büyük mutluluk yaşattı” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı