Sarayköy Belediyesi’nden hizmet dökümü - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Sarayköy Belediyesi’nden hizmet dökümü

Sarayköy Belediyesi’nden hizmet dökümü

Sarayköy Belediyesi geride kalan 4 yıllık çalışmaların anlatıldığı yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş’ın verdiği sözleri tek tek yerine getirdiği ve ilçede tam anlamıyla bir hizmet seferberliği başlattığı dile getirildi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 5 Ekim 2018 Cuma, 10:07

Açıklamada Başkan Ahmet Necati Özbaş’ın geç kalmış hizmetlerin temelini göreve geldiği daha ilk yıldan attığı, halkı yeni hizmetlerle tanıştırdığı, yeni projeler kazandırdığı ve Sarayköy’ü vizyon şehir yapma yolunda hızla ilerlemesini sağladığı da belirtildi. Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre Sarayköy Belediyesi’nin devam eden ve tamamlanan çalışmaları şu şekilde sıralandı:

VİRANE GÖRÜNÜMÜ GİTTİ, İLÇEYE YAKIŞIR HALE GELDİ
İl ve ilçe dışından gelen vatandaşların ilk ziyaret ettiği yer olan Sarayköy otogarı ilçeye yakışmayan bir görünümdeydi. Otogarda vatandaşlar çukur olan asfaltta yürüyemiyor, yağmurlu havada araç bekleyecekleri yer olmadığı için ıslanıyorlardı. Sarayköy, kapısı ve penceresi olmayan tuvalete sahip virane olmaya yüz tutmuş otogara 2015 yılında Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarıyla veda etti. Büyükşehir Belediyesi tarafından Sarayköy Belediyesi’ne devredilen Sarayköy Otogarı günümüz şartlarına uygun modern alanlarıyla ilçeye yakışır hale geldi.

Sarayköy hayallerini gerçekleştirirken hiç akıllarda olmayan projelere de kapılarını açtı. Sarayköy, birçok şehirde olmayan 30 km’lik doğal gaz hattına kavuştu. Sarayköy’de 2. etap doğal gaz çalışmaları biterken 3. etap için çalışmalar devam ediyor. İlçede birçok vatandaş doğal gazdan yararlanıyor.

SARAYKÖY BELEDİYESİ KÜLTÜR MERKEZİ SANAT CAMİASININ DİKKATİNİ ÇEKTİ
Sarayköy’de yapılan hummalı proje çalışmalarının sonunda Sarayköy Belediyesi Kültür Merkezi’ne kavuşan ilçe 30 yıl sonra Denizli ilçeleri arasında ilk sıralarda gösteriler sinema salonuna kavuştu. 400 kişilik sinema, tiyatro, nikah ve toplantı salonu, 1 kütüphane, 1 fuaye, sergi salonu, 1 fotoğraf stüdyosu, 1 eğitim ve dans okulu, 1 atölye ile otoparktan oluşan Kültür Merkezi, eğitim, kültür ve sanatın yuvası haline geldi.

İlçenin gözde mekanlarından biri haline gelen kültür merkezinin dış duvarına asılan dev led ekran ile Türkiye’de sayılı şehirlerin hayata geçirdiği yazlık sinema etkinlikleri gerçekleştirildi. Ayrıca Kültür Merkezi sanat camiası tarafından dikkatleri üzerine çekmiş, Ünlü Oyuncu Turgay Tanülkü Sarayköy’ü ziyaret etmişti.

SARAYKÖY BELEDİYESİ KAPALI PAZAR YERİ
Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş’ın 2014 yerel seçimlerinde ilçe halkına söz verdiği projelerden biri olan Sarayköy Belediyesi Modern Kapalı Pazar Yerini kısa sürede tamamlayarak vatandaşların hizmetine sundu. Geçmişte ciddi sorunlara neden olan semt pazarını kaldıran Başkan Özbaş, yerine modern kapalı pazar yeri yaptı. İlçede daha önce sokak aralarına kurulan semt pazarında hijyen sorunlarının yanı sıra pazarcı esnafı ve alış veriş yapan vatandaşlar için de sağlıklı koşullar bulunmuyordu. Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş tüm bunlara Denizli’nin en büyük kapalı pazar yeri olan Sarayköy Kapalı Pazaryeri projesi ile son verdi. Artık vatandaşlar kışın çamurdan, yağmurdan; yazın güneş ve tozdan kurtularak alış veriş yapmanın keyfini yaşıyor.

İLÇEYE YAKIŞIR PAÜ SARAYKÖY MESLEK YÜKSEKOKULU BİNASI
Sarayköy halkının uzun yıllar özlemle beklediği üniversite de Başkan Özbaş ile ilçe halkına kavuşturuldu. Öncelikle 3 katlı bir binada oluşturulan PAÜ Sarayköy Meslek Yüksekokulu’nu kendi kampüsünde olmasını isteyen Başkan Özbaş, bu kez üniversite binası için kolları sıvadı. Turan Mahallesi’ndeki 100 dönümlük arazide yeni bir Meslek Yüksekokulu binası yapımı için Başkan Özbaş ve PAÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ tarafından protokol imzalandı. Sarayköy Belediyesi’nin imkânlarıyla 4 milyon liraya mal olacak olan üniversite binası çalışmalarında sona yaklaşıldı.

EĞİTİM İÇİN İLK KEZ SARAYKÖY’DE HAYATA GEÇTİ
Sarayköy Belediyesi ilçede ilkokul, ortaokul veya ortaöğretim öğrencilerinin ödev ve projelerine ilişkin araştırmalar yaptığı, öğrencilerin ilgi, istek ve yetenekleri doğrultusunda sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerin yürütüldüğü Sosyal Etkinlik Merkezi’ni hayata geçirmek için İl Milli Eğitim Müdürlüğü’yle protokol imzaladı. Denizli ilçeleri arasında ilk kez Sarayköy Belediyesi’nin hayata geçirdiği Sosyal Etkinlik Merkezi’nde yüzlerce gencin eğitimlerine alanlarında uzman öğretmenlerle destek veriliyor.

SARAYKÖY TARİHİNİN EN BÜYÜK YATIRIMI
Sarayköy’ün en büyük yatırımlarından biri Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ Genel Müdürlüğü’nün altyapı hamlesi oldu. Sarayköylü vatandaşların modern bir alt yapıya kavuşması için alt yapı atağı başlatıldı. 75.000 metre içme suyu, 86.000 metre kanalizasyon ve 30.000 metre yağmur suyu hattı ile 4.000 metreküplük içme suyu deposu yapımına başlandı. Altyapı çalışmalarında yüzde 97’lik alanın bittiği kısa zamanda bitecek olan altyapı çalışmasıyla ilçenin nezih bir üst yapıya kavuşacağı belirtildi.

ATIL BİNA YENİLENDİ SANAT, KÜLTÜR VE EĞİTİM MERKEZİ OLDU
Büyük projelere imza atan Başkan Özbaş, Atatürk Mahallesi’nde tinercilerin meskeni haline gelen atıl binayı yenilettirerek ismini Gençlik Merkezi koydu ve ilçe gençlerinin hizmetine sundu.

Türkiye’nin en hızlı ilerleyen TOKİ şantiyesine sahip Sarayköy’de 410 TOKİ konutları projesi 1 yılda tamamlanıyor. İlçeye kazandırılan yeşil alanlar, parklar gibi saymakla bitmeyen projelerde vatandaşların hayatlarını kolaylaştırmakta düşünülmüş. Sarayköy Belediyesi evde ücretsiz hemşire ve berber hizmeti, evde temizlik hizmeti, cenaze hizmetleri, hasta ziyaretleri, yeni doğan bebek ziyaretleri, asker ziyaretleri ile vatandaşların her anında yanında oluyor.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı