REKLAMI GEÇ

Sarayköy festivaline muhteşem final

Sarayköy festivaline muhteşem final

Sarayköy’ün önde gelen turizm, tarım ve kültürel değerlerini vitrine taşıdığı 14. Sarayköy Tarım ve Kültür Festivali’nin muhteşem finalinde sevilen şarkıcı Buray sahne aldı. Gündüz ilçenin termal turizminin tanıtıldığı final gününün akşamında binlerce müziksever Buray konseriyle eğlenceye doydu.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 30 Mayıs 2022 Pazartesi, 10:26

Sarayköy Belediyesi düzenlenen tarafından 6 gün boyunca dolu dolu geçen festivalin final programı yine ilçenin önde gelen turizm noktalarından birisi oldu. Festivalin son gününde Türkiye’deki termal turizmin önemli taşlarından birisi olan ve Sarayköy’ün dört mevsim yoğun ilgi gören şifalı suları tanıtıldı.

Sağlık turizminde yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgisini çeken Sarayköy’ün Tekke Hamamı mevkiinde bulunan termal suları tanıtmak için “Pedalları Sağlığa Çeviriyoruz” adı altında termal turizm bisiklet turu düzenlendi.

Sarayköy Belediye binası önünde start verilen bisiklet turuna Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, belediye meclis üyeleri, Pamukkale Bisiklet Derneği, Sarayköy Bisiklet Topluluğu ve vatandaşlar katıldı.

10 km boyunca devam eden turda vatandaşlar bisikletlilerin geçişlerini ilgiyle izledi. Hem Sarayköy’de turizm alanlarına ulaşımda bisikletli ulaşımı arttırmak hem de sıcaklığı 38-40 derece civarına çıkan ve termal tedavide kullanılan suyu geniş kitlelere duyurmak için düzenlenen bisiklet turu termal suların ve çamurların bulunduğu alanda sona erdi.

Sağlık arayan yerli ve yabancıların ilgisini çeken termal su ve çamurlar ile ilgili rehber eşliğinde misafirlere bilgilendirme yapıldı.

Ülkemizin en önemli zenginliklerinden olan ilçenin jeotermal kaynaklarını gözler önüne seren bisiklet turuna eşlik eden tüm bisikletçilere ve sporseverlere teşekkür eden Belediye Başkanı Özbaş, “14.Sarayköy Tarım ve Kültür Festivalimizi, ilçemize yakışır ve tanıtır şekilde geçirmeye çalıştık. İlçemizin zenginliklerini vitrine taşıdığımız festivalimiz, ilçemizin aynası niteliğinde oldu. Festivalimizin son gününde Türkiyemizin önemli noktalarında olan termal sağlık turizmi yönümüzü tanıtmak istedik. Sarayköyümüzde termal suların tedavi edici özelliği, çok eski zamanlardan beri biliniyor. Şifa edici özelliği ve sağladığı faydalar bilimsel araştırmalara konu oluyor. Yerli ve yabancı turistlerimizin şifa bulmak için geldiği termal sularımızı ve çamurlarımızı tanıtmak için yaptığımız bisiklet turumuza katıldığınız için teşekkür ederiz. Öncelikli hedefimiz diğer turizm noktalarımız da olduğu gibi termal sularımızı ve çamurlarımızı dünyaya tanıtmak” dedi.

BURAY KONSERİYLE MUHTEŞEM FİNAL
Festival boyunca il ve ilçe dışından gelen binlerce misafirini ağılayan Sarayköy, saat 22.00’de sahneye çıkan ünlü sanatçı Buray ile final yaptı.

Ünlü sanatçı Buray, konser alanını dolduran binlerce hayranı ile hep bir ağızdan şarkılarını seslendirdi. Buray’ın sahne performansıyla müzikseverler eğlenceye doydu. Şarkılarıyla muhteşem bir final konserini gerçekleştiren sanatçı Buray’a Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, ilçenin Milli Mücadele’ye Katılışının simgesi olan efe heykelini takdim etti.

Konuşma yapan Başkan Özbaş, “14. Sarayköy Tarım ve Kültür Festivalimizin final gecesine, Buray konserine hepiniz hoş geldiniz. Sizlere hizmetkâr olmak için bu görevlere gelmek, görevlerin en kutsalıdır. Sizlerle birlikte yol yürümek, en iyi hizmetleri yapmak bizim için şereftir. Dolu dolu bir festival geçti. Milli mücadele temalı konularımız, konserlerimiz oldu. Tarımsal farklılıklarımızı ortaya koyduk. Kültürümüzü, turizmimizi ön plaka çıkarmaya çalıştık. Bugün muhteşem bir konserle final yapıyoruz. Bu etkinlikler yapılırken teşekkür etmemiz gereken, ismini anmamız gereken arkadaşlarımız var. Başta sayın Kaymakamımız Celalettin Cantürk olmak üzere, bu festivalin huzur ve barış içinde geçmesini sağlayan İlçe Emniyet Müdürlüğümüz, Jandarma Komutanlığımız, diğer kurum ve kuruluşlar, paydaşlarımız, Belediye Başkan Yardımcım Mestan Özkan, büyükşehir ve ilçe belediye meclis üyelerimiz, müdürümüzden, işçisine bu alanda görev yapan herkese ve bizleri yalnız bırakmayan siz hemşehrilerimize büyük şükranlarımı sunuyorum. Nice güzel etkinliklerde buluşmak dileğiyle” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı