Sarayköy’de deve güreşi hazırlıkları tamamlandı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Sarayköy’de deve güreşi hazırlıkları tamamlandı

Sarayköy’de deve güreşi hazırlıkları tamamlandı

Bu yıl 32. si düzenlenecek olan Sarayköy Deve Güreşleri Festivali için geri sayım başladı. 10 Ocak 2016 Pazar günü Türkiye’nin en büyük ve en heyecanlı güreşlerinden birisi olan Sarayköy Deve Güreşleri’nde 130 şampiyon deve, 10 binin üzerinde izleyicinin önünde güreşecek.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 7 Ocak 2016 Perşembe, 10:12

Sarayköy Belediyesi yılın en büyük organizasyonlarından birine imza atmaya hazırlanıyor. 10 Ocak Pazar günü 32.si gerçekleştirilecek olan Sarayköy Deve Güreşleri Festivali için tüm hazırlıklar tamamlandı, Sarayköy Belediyesi ekipleri tarafından güreş alanı ve çevresindeki düzenlemeler yapıldı, büyük güreş için geri sayım başlandı.

130 ŞAMPİYON DEVE GÜREŞECEK
130 şampiyon devenin katılacağı güreşlere yaklaşık 10 binin üzerinde seyircinin gelmesini beklediklerini belirten Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş “Sarayköy, devecilik kültürüne en çok sahip çıkan ilçelerden biridir. Her yıl kış aylarında düzenlediğimiz deve güreşlerinin 32.sini bu yıl 10 Ocak Pazar günü yapacağız. Ege, Marmara ve Akdeniz bölgesinden şampiyon develer katılacak, doyumsuz bir seyir zevki sunacaklar. Deve güreşinin yapıldığı arenamız da doğal tribünü ile Türkiye’de tek olma özelliğine sahip. Pazar günü Sarayköy’e deve güreşine gelen tüm misafirlerimiz hem heyecanlı güreşlerin hem de tertemiz doğanın tadına varacaklar. Tüm vatandaşlarımızı, tüm güreş severlerimizi deve güreşi festivalimize davet ediyorum” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı