REKLAMI GEÇ

Sarayköy’de festivaller için geri sayım başladı

Sarayköy’de festivaller için geri sayım başladı

Sarayköy Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenecek 14. Sarayköy Tarım ve Kültür Festivali ve Gençlik Festivaliyle ilçe 8 gün boyunca ünlü sanatçıları ağırlayacak, ilçenin kültürel, tarımsal ve tarihi envanteri geniş kitlelere tanıtılacak.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 13 Mayıs 2022 Cuma, 14:54

Sarayköy Belediyesi iki büyük festivale ev sahipliği yapacak. Gençlik Festivali ve 14’üncü kez düzenlenecek Sarayköy Tarım ve Kültür Festivali’nin tanıtımı için basın toplantısı düzenlendi. Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, Denizli Gazeteciler Cemiyeti İlyas Haytan Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen tanıtım toplantısında festivallerle ilgili bilgi verdi.

SARAYKÖY BELEDİYESİ GENÇLİK FESTİVALİ
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Sarayköy Belediyesi tarafından gençlik festivali düzenleneceğini belirten Başkan Özbaş, festival kapsamında gençlerin katılımıyla 4 takım, 3 bireysel olmak üzere 7 spor dalında turnuvaların gerçekleştirileceğini söyledi.

Şölen havasında geçecek Gençlik Festivali’nin finalinin iki büyük konser ile yapılacağını anlatan Başkan Özbaş, “18 Mayıs Çarşamba günü Birinci Kat grubu ve Sıla Şahin sevilen müzikleriyle sahne alacak. 19 Mayıs Perşembe günü ise Amber grubu ile Zehra Gülüç müzikseverlerle buluşacak. Her iki konserde saat 20.30’da ilçe stadının yanında düzenlenen çamlık alanında yapılacak” dedi.

14. TARIM VE KÜLTÜR FESTİVALİ
İkinci büyük festivalin ise Sarayköy’ün Milli Mücadeleye Katılış Yıldönümüyle bütünleşen ve bu yıl 14’üncüsü yapılacak Sarayköy Tarım ve Kültür Festivali olacağını belirten Başkan Özbaş, “6 gün boyunca devam edecek festivalde ilçenin önde gelen tarım ürünleri, tarihi ve turizmi tanıtılacak. Ayrıca Denizli’de ilk kez Tarım ve Kültür Festivali kapsamında Sarayköy’de Roman Şenliği düzenlenecek. 24 Mayıs Salı günü start verilecek festival Sarayköy’ün Milli Mücadeleye Katılışının 103. Yıl dönümü kutlama programı ile başlayacak. Milli Mücadele kahramanlarının ve şehitlerin kabristanları ziyaret edilecek; mevlit ve lokma hayrı yapılacak. Sarayköy Belediyesi Kültür Merkezi’nde Milli Mücadele konulu söyleşi düzenlenecek. Saat 17.00’de kortej yürüyüşü ardından festival açılış programı ile panayır alanı gezilecek. Birinci gün Göksel Doğançay konseri ile final yapacak.

25 Mayıs Çarşamba günü, anaokulu, birinci, ikinci ve üçüncü sınıf öğrencileri için düzenlenecek Sarayköy Masal Şenliği ile başlayacak. Ardından ilçenin tarım ve hayvancılığını yansıtacak erik, buzağı ve koç yarışmasıyla; alanlarında uzman jüri üyeleri tarafından en iyi erik, en güzel buzağı ve en güzel koç seçilecek. Devamında Sarayköy Belediyesi Tiyatro Kulübü tarafından “Herkes Bir Alem” interaktif doğaçlama tiyatro gösteri yapılacak. Gün, O Ses Türkiye birincisi Mustafa Bozkurt’un konseri ile sona erecek.

26 Mayıs Perşembe günü Sarayköy’de düzenlenecek Roman Şenliği ile Denizli’de bir ilk gerçekleştirilecek. Saat 18.30’da başlayacak kortej yürüyüşü ile gün sonuna kadar Roman vatandaşlar kültürlerini yansıtan etkinliklerle festivale renk katacak.

27 Mayıs Cuma günü Sarayköy Belediyesi Kültür Merkezi’nde “Milli Mücadelede Sarayköy” konulu resim sergisi açılacak. Ardından ilçedeki müzik öğretmenleri tarafından konser verilecek. Günün finalinde pop müziğin sevilen sanatçısı Ekin Uzunlar, tuhafiye pazarı alanında konser verecek.

28 Mayıs Cumartesi günü Hisar Mahallesi’nde yer alan Attouda Antik Kenti’nde Tarihe Yolculuk adı altında doğa yürüyüşü gerçekleştirilecek. Akabinde Dünden Bugüne Attouda söyleşisi yapılacak. Saat 22.00’de tuhafiye pazarı alanında başarılı sanatçı Tuğba Yurt vereceği konser ile sevenleriyle buluşacak.

Büyük festivalin finali ise 29 Mayıs Pazar günü yapılacak. Final gününe Sarayköy’ün termal turizmi konu edilecek. “Pedallarla Sağlığa Çeviriyoruz” sloganıyla misafirler bisikletleriyle termal turizm alanlarını bisikletlerle gezecek. Saat 22.00’de ise sevilen sanatçı Buray, birbirinden güzel şarkılarıyla final konserini gerçekleştirecek” dedi.

Tüm vatandaşları festivallere davet eden Belediye Başkanı Özbaş, “İlçemizin tarihini, tarımını, turizmini tanıtacağımız ve geniş kitlelere tanıtacağız festivallerimize tüm hemşehrilerimizi bekliyoruz. İlçemizin, şehrimizin ve ülkemizin tanıtımı için önemli bir fırsat olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı