Sarayköy’de tehlikeli Köprübaşı köprüsü yenilenerek hizmete açıldı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Sarayköy’de tehlikeli Köprübaşı köprüsü yenilenerek hizmete açıldı

Sarayköy’de tehlikeli Köprübaşı köprüsü yenilenerek hizmete açıldı

Sarayköy ile Buldan-Manisa yönündeki ulaşımda sıklıkla kullanılan Menderes Tekstil önündeki Köprübaşı köprüsü DSİ tarafından yenilendi. Yeni köprü hizmete açıldı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 18 Temmuz 2021 Pazar, 21:16

Sarayköy’ün Menderes nehri kıyısındaki Köprübaşı Mahallesinde bulunan 5 mahallenin yanı sıra, Buldan, Güney ve Manisa yönüne gidenlerin de kullandığı; ancak son yıllarda tehlike arz eden asırlık köprü Devlet Su İşleri Müdürlüğü ekiplerince ocak ayında yıkıldı.

Yıkımın hemen ardından başlayan yeni köprünün yapımı kısa sürede tamamlandı. 86 metre uzunluğunda, 12 metre genişliğinde yapılan köprünün sağı ve solunda da 1,5 metre genişliğinde yaya yolu bulunuyor.

6 milyon 800 bin TL’ye malolacağı açıklanan köprü bugün düzenlenen törenle hizmete girdi.

Köprünün açılışına Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, Ak Parti İl Başkanı Yücel Güngör de katılırken, bölge halkı köprünün yenilenmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Belediye Başkanı Zolan, “Aslolan köprüler, yollar yapmak değil, gönül köprüleri inşa etmektir. Hem gönüller hem de köprüler inşa etmeye devam ediyoruz. Büyük Menderes nehri üzerinde Devlet Su İşleri tarafından yapımı tamamlanan modern köprümüz Sarayköyümüze, Denizlimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı