Sarayköy’de TOKİ konutlarının anahtarını aldılar - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Sarayköy’de TOKİ konutlarının anahtarını aldılar

Sarayköy’de TOKİ konutlarının anahtarını aldılar

Sarayköy’ün Trafo Mahallesi’ne yapılan 410 TOKİ konutun anahtar teslimleri başladı. Yıllardır bekledikleri hayallerine kavuşan Sarayköylüler, TOKİ konutlarını çok beğendiklerini aktardı, “Rabbim evi olmayanlara nasip etsin” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 18 Temmuz 2019 Perşembe, 15:21

Sarayköy Belediyesi ve Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) işbirliği ile ilçenin Trafo Mahallesi’ne 122 metrekarelik 3+1 ile 85 metrekarelik 2+1 şeklinde yapılan, Denizli ve çevre illerden yoğun talep alan 410 TOKİ konutun anahtar teslimleri başladı.

Kiminin evliliğinden bu yana, kiminin çocuklarının geleceği için umut ettiği 410 ailenin ev sahibi olma hayali Sarayköy TOKİ konutları ile sona erdi. Anahtarlarını teslim alan vatandaşlar kendi evlerinin kapısını açmanın mutluluğunu yaşadı.

Evlerini inceleyen vatandaşların ortak mesajı, “ Rabbim evi olmayanlara nasip etsin” oldu. Ev sahibi olan vatandaşlar bu zamana kadar kendileri için yaptıkları duayı bu kez evi olmayanlar için yaptı.

Eşe Aylak (61): “Evliliğimden bu yana ev sahibi olma hayalim vardı. Sarayköy TOKİ evlerine kayıt oldum ve çıkması için hep dua ettim. Çok şükür bize de nasip oldu. Şimdi anahtarlarımızı aldık. Evimize baktıktan sonra hemen yerleşeceğiz. Çok heyecanlığım. Evler çok güzel. Rabbim olmayanlara nasip etsin.”

Nazife Sarıekiz (39): “Denizli’de kayınvalidemgilin evinde oturuyoruz. Şahsımıza ait hiç evimiz olmadı. Kendimize ait evimizin olması hep hayalimdi. Rabbim nasip etti. İnşallah evi olmayan herkesin olmasını isterim. Gerçekten anlatılamayacak kadar çok güzel bir mutluluk. TOKİ’ye yazıldığım zaman “Oğlum senin adına yazılıyorum. İnşallah çıkarsa çok mutlu olacağım demiştim. Bugün oğlumun 21. yaş gününde anahtarı teslim aldık çok mutluyum. Sarayköy TOKİ Konutları çok güzel. Belediye başkanımızın buraya ayrı bir şehir açması biz ve yüzlerce insan için çok güzel oldu.”

Meral Özcan (52): “Yıllardır özlemimiz vardı içimizde. Çok şükür bir daire sahibi olduk. Evler de çok güzel. Beklediğimden daha güzel olmuş diyebilirim. Yeri çok güzel. Ulaşım olarak da hiç zor bir yer değil. İnşallah herkes için hayırlı olur.”

Mehmet Ali Derici: “Denizli Şirinler Mahallesi’nde oturuyorum. Sarayköy TOKİ Konutlarında bir daire sahibi olmanın mutluluğu içerisindeyim. Emeği geçenlerden Allah razı olsun. Uzun süre hayalimde yoktu. Silah arkadaşım Şehit Hüseyin Kuş’un babası Osman Kuş ile konuştuk. Onun bilgilendirmesiyle bu hayalin peşine düştük. Çok şükür bize de nasip oldu. Sarayköy TOKİ konutları konumu ve yapımı itibariyle çok güzel olmuş. Öncelikle Belediye Başkanımıza bu işlere el uzattığı için çok teşekkür ederiz”

İbrahim Akyol (43): “Denizli’de yaşıyor. Evlendiğimizden bu yana ev hayalimiz vardı. Bir türlü olmadı maalesef. Allah nasip etti. Anahtarımızı da bugün aldık mutluyuz. Daire sahibi olduğumuz için mutluyuz. Allah olmayanlara versin. Kira verme derdimiz artık yok.”

Tahir Aysan: “Sarayköy’de yaşıyorum. 11 senedir kirada yaşıyorum. Hep bir ev hayali kurduk. Konuk fiyatları yüksek olduğu için ancak TOKİ’nin şartlarında ev sahibi oluruz diyorduk. Allah’a şükür şimdi artık ev sahibi olduk. Anahtarımızı aldık. Kendi evimize girme huzuruyla çok farklı bir duygu içerisindeyim. Kendi evinde durmanın huzuru var şuan.”

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı