Sarayköy’de üç günde 194 ünite kan bağışı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Sarayköy’de üç günde 194 ünite kan bağışı

Sarayköy’de üç günde 194 ünite kan bağışı

Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, ilçede 3 gün boyunca kan bağışçılarını karşılayan Türk Kızılay’a ait kan alma TIR’ında görevli ekibi ziyaret etti. Başkan Özbaş’a ziyarette 3 günde 194 ünite kan bağışı yapıldığı aktarıldı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 21 Ocak 2021 Perşembe, 14:16

Sarayköylü vatandaşlardan kan bağışı hassasiyeti. İlçedeki Atatürk Parkı önünde Kızılay’a ait kan alma TIR’ı 18-19-20 Ocak tarihlerinde kan bağışlarını kabul etti.

Üç gün boyunca çalışmalarını ilçede sürdüren Türk Kızılay’ında görevli ekibi ziyaret eden Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, 3 gün içinde ilçe halkının 582 kişiye umut olduğunu öğrendi.

Görevli ekibin yaptığı açıklamaya göre ilçe halkının 3 gün boyunca 194 ünite kan verdiği bu rakamın bir ilçeye göre çok iyi bir rakam olduğu belirtildi.

Görevli ekibe titiz çalışmalarından dolayı, ilçe halkına ise kan bağışına karşı gösterdikleri hassasiyetten ötürü teşekkür eden Başkan Özbaş, “Kan bağışı kampanyası kapsamında üç gündür ilçemizde bulunan Kızılay ekibindeki doktor ve hemşirelerimiz ile görevli kardeşlerimizi ziyaret ettik. En zorda kaldığımız anlarda imdadımıza yetişebilmek için canla başla görev yapan Türk Kızılayı’nın tüm mensuplarına ve kan bağışı kampanyasına yoğun destek veren Sarayköylü hemşehrilerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı