REKLAMI GEÇ

Sarayköylü öğrenciler Ata’nın huzurunda

Sarayköylü öğrenciler Ata’nın huzurunda

Sarayköy Belediyesi Sosyal Etkinlik Merkezi bünyesinde eğitim veren Üniversite Hazırlık Kursu’na katılan öğrenciler için milli değerleri ve tarihsel bilinci güçlendirmek amacıyla Ankara gezisi düzenlendi. Öğrenciler Anıtkabir’i ziyaret etti, Kurtuluş ve Cumhuriyet müzelerini yakından görme fırsatı buldu.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 3 Şubat 2023 Cuma, 12:01

Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, Sosyal Etkinlik Merkezi bünyesinde eğitim veren Üniversite Hazırlık Kursu’nda eğitim alan öğrenciler için Ankara gezisi düzenledi.

Milli değerleri ve tarihsel bilinci güçlendirmek amacıyla düzenlenen gezide öğrencileri aileleri ve Belediye Başkanı Özbaş, belediye binası önünden uğurladı.

Öğrenciler ve Sosyal Etkinlik Merkezi öğretmenlerinin ilk ziyaret yeri Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahat yeri olan Anıtkabir oldu.

Rehber eşliğinde Ankara gezisini gerçekleştiren öğrenciler Türkiye’nin yakın tarihine tanıklık eden ikinci TBMM binası olan Cumhuriyet Müzesi’ni ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna ve kuruluşundaki en önemli kararların alınmasına tanıklık eden Kurtuluş Savaşı Müzesi’ni ziyaret etti.

Geziden büyük bir mutluluk duyduklarını ifade eden öğrenciler, Belediye Başkanı Özbaş’a teşekkür etti.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı