REKLAMI GEÇ

Sınırın Şahinleri Şehit Hüseyin Kuş için Sarayköy’de toplandı

Sınırın Şahinleri Şehit Hüseyin Kuş için Sarayköy’de toplandı

Şırnak’ın Silopi ilçesinde teröristlerle girdiği çatışmada 1996 yılında şehit olan Sarayköylü Hüseyin Kuş için düzenlenen mevlit, eşi benzeri görülmemiş bir vefa örneğine sahne oldu. 20 yıl önce şehidimiz ile birlikte Ercan Şahin Karakolu’nda görev yapan ve Türkiye’nin dört bir yanında yaşayan komutanlar ve silah arkadaşları, mevlit için Sarayköy’e gelerek hem şehidin ailesini ziyaret ettiler hem de Hüseyin Kuş’un şehitlikteki mezarının başında Kuran okuyup dua ettiler.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 26 Aralık 2016 Pazartesi, 09:45

Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş tarafından Şehit Hüseyin Kuş Parkı’nda verilen kahvaltıda bir araya gelen Sınırın Şahinleri, hem o günleri hem de şehidimizin kahramanlıklarını anlatarak anılarını tazelediler.

Şehit babası Osman Kuş ile Sarayköy Kaymakamı Fatih Akkaya, İlçe Garnizon Komutanı J. Ütğm. Uğur Özcan, şehidin komutanları J. Albay Mustafa Mercan, J. Binbaşı Yavuz Yavuz, emekli Binbaşı Atilla Güçlüoğlu ve Siyah Kaya Bölüğü askerlerinin katıldığı kahvaltıda misafirlere teşekkür eden Başkan Özbaş “Bugün bizim için çok özel ve anlamlı bir gün. Sizler 20 yıl önce şehit düşen Hüseyin Kuş kardeşimizin mevlidi için ülkemizin dört bir tarafından buraya geldiniz. Şehidimizin aziz hatırasını canlı tuttuğunuz için, şehidimizin ailesine ve bizlere bu mutluluğu, gururu yaşattığınız için teşekkür ediyorum. Sizler sınır boylarında, kar kış demeden, omuz omuza hainlere karşı ülkemizi ve milletimizi savundunuz. Kanınızı verdiniz, canınızı verdiniz ama ay yıldızlı bayrağımızı hep göklerde tuttunuz. Bu millet size minnettardır. Haklarınız asla ödenmez. İnşallah bizler de hem şehitlerimize hem de sizlere layık olabilmek için var gücümüzle çalışacağız” dedi.

Şehit Hüseyin Kuş Parkı’ndaki kahvaltının ardından şehidimizin evinin önünde okutulan mevlide katılan silah arkadaşları, daha sonra Kaymakam Akkaya ve Başkan Özbaş ile birlikte şehitliğe geçerek tüm şehitlerimiz için Kuran okuyup dua ettiler.

Şehit Hüseyin Kuş ve Berkant Kahraman’ın mezarlarına karanfiller bırakan Siyah Kaya Bölüğü komutanları ve askerleri, “Bizler 20 yıldır hiç ara vermeden bir araya gelerek şehitlerimizi ve ailelerini ziyaret ediyoruz. Hüseyin Kuş kardeşimizin mevlitlerine de her yıl katıldık, inşallah katılmaya devam edeceğiz. Hüseyin kardeşimiz çok şanslıydı. Çünkü o şehitlik mertebesine ulaşabildi. Bizlere nasip olmadı bu kutsal mertebe. Artık bize düşen görev şehitlerimizin ailelerine evlat olmak, onların bize emaneti olan vatana sahip çıkmaktır. Her yıl olduğu gibi bugün de bizleri burada ağırlayan başta şehidimizin ailesi ve babası Osman Kuş amcamız olmak üzere herkese teşekkür ediyor, Hüseyin Kuş kardeşimize ve tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz“ dedi.

Yorumlar

Necati TAHAL   -  Bağlantı 26 Aralık 2016, 13:20

Şehitlerimiz için ne yapsak azdır. Bu anlamalı günü tertip eden ve devam ettiren vatan sevdalılarına teşekkür ederiz.Allah Türk Milletini Korusun ve Yüceltsin.Amin Saygılarımla…

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı