REKLAMI GEÇ

Zeki Akakça, Sarayköy’de fotoğrafı anlattı

Zeki Akakça, Sarayköy’de fotoğrafı anlattı

Denizlili Fotoğraf Sanatçısı Zeki Akakça, PAÜ Sarayköy Meslek Yüksekokulu’nda düzenlenen söyleşide fotoğraf sanatçılığını anlattı, “Doğru tekniklerle bir fotoğraf karesi içinde bir kitabı anlatabilirsiniz” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 25 Şubat 2020 Salı, 18:25

PAÜ Sarayköy Meslek Yüksekokulu konferans salonunda, Denizlili Fotoğraf Sanatçısı Zeki Akakça’nın konuşmacı olarak katıldığı Fotoğrafça Bakış söyleşisi düzenlendi.

Söyleşiye PAÜ Sarayköy Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Aslı Öztürk Kiraz, Yüksekokul idaresi ve öğrenciler katıldı.

Fotoğraf sanatçılığının konu edildiği söyleşiye kendisini tanıtarak başlayan Zeki Akakça, “Ülkemiz fotoğraf açısından çok zengin. Çok farklı mozaiklere sahibiz. Bir yanımız baharken diğer yanımızda kar yağıyor. Sanatın topluma gelmesi gerektiğini düşünenlerdenim. En uzak ilçedeki vatandaşlarımızın şehir merkezindeki bir konferansa gelmesindense; konferansın ilçedeki vatandaşların ayağına kadar ulaşması gerektiğinin altını çizmek istiyorum” dedi.

Bir fotoğraf karesi ile bir kitabın anlatılabileceğini aktaran Akakça, “Bilgi, belge ve kanıtı bir fotoğrafta çok iyi kullanılırsak, geçmiş ile ilgili kanıtları geleceğe aktarabiliriz. Fotoğraf ile uğraşmak isteyen arkadaşlarımızın muhakkak temel fotoğraf eğitimi alması gerektiğini söylemek istiyorum. PAÜ Sarayköy Meslek Yüksekokulu yönetimimiz fotoğrafçılık kulübü açarsa ben bedelsiz eğitim vererek katkı sağlamak isterim” diyerek konuştu.

Akakça, konuşmasının ardından çektiği 78 fotoğrafın bulunduğu “Egeden” isimli slayt gösterisini sundu.

Akakça, program sonunda PAÜ Sarayköy Meslek Yüksekokulu’na helikopter içerisinden çekmiş olduğu Medet köyüne ait fotoğrafı hediye etti.

Yorumlar

foto raf   -  Bağlantı 26 Şubat 2020, 08:58

sanatçı mı??? ara güler’in bile kendini “sanatçı” diye nitelendirmediği bir dünyada?!?!?!

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı