Kızılhisar Yerel Eylem Grubu Derneği faaliyetlerine başladı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Kızılhisar Yerel Eylem Grubu Derneği faaliyetlerine başladı

Kızılhisar Yerel Eylem Grubu Derneği faaliyetlerine başladı

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen IPARD Programı kapsamındaki “Leader Yaklaşımı” projesini yürütmek üzere kurulan Kızılhisar Yerel Eylem Grubu Derneği faaliyetlerine başladı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 20 Eylül 2021 Pazartesi, 11:17

Açılış ve lansman toplantısında konuşan, Kızılhisar Yerel Eylem Grubu Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve Serinhisar Belediye Başkanı Hüseyin Gemi, “Leader Projesi ile leblebicilik, bıçakçılık ve hayvancılık sektörlerini öne alarak ilçemizdeki üreticilerimiz, kadınlarımız ve gençlerimiz için katma değer yaratan projeler üreteceğiz. Adından daha sık söz ettiren ve bilinirliği daha yüksek bir Serinhisar haline gelme konusunda kalıcı ve katma değerli çalışmalara imza atacağız” dedi.

Kızılhisar Yerel Eylem Grubu Derneği yöneticisi İlker Özmen ise ilçede leblebi, bıçak ve hayvan ürünleri ile kadınların ürettiği yerel ve yöresel ürünlerin Türkiye’deki ve dünyadaki tüketicilere daha hızlı ve kolay ulaşmalarına yönelik faaliyetler yapacaklarını söyledi.

Özmen, “Derneğimizin açılış töreni ve proje lansmanı yaptık ve faaliyetlerimize başladık. İlk faaliyetimiz, Serinhisar yöresel ürünlerinin üretim ve pazarlama kapasitesi artırma, katma değeri yüksek yeni ürünler geliştirme konularını ele aldığımız kadınlar toplantısı oldu. Toplantımızın öne çıkan fikirlerinden birisi önümüzdeki günlerde adını daha sık duyacağınızı düşündüğümüz leblebili kurabiye oldu. Bir sonraki faaliyetimiz ise sosyal ve kültürel yapıyı canlandırma odaklı gençler toplantısı oldu. İlçemizde sinema, tiyatro gibi kültürel etkinliklerin daha sık yapılması, sokak hayvanlarına ve atıkların geri dönüşümüne yönelik projeler geliştirilmesi toplantının öne çıkan konuları oldu. Kadın emeğini ekonomiye daha fazla dahil etme ve kadın üretimlerini tüketicilere daha etkin ulaştırmayı amaçlayan kadınlar toplantılarımız ile gençlerin Serinhisar’ın gelişimine yönelik fikirlerinin güçlendirilmesi ve bu fikirlerin proje haline getirilmesini amaçlayan gençler toplantılarımız devam edecek” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı