REKLAMI GEÇ

Serinhisar’da artan intihar vakaları siyasileri harekete geçirdi

Serinhisar’da artan intihar vakaları siyasileri harekete geçirdi

Serinhisar’da son zamanlarda artan intihar vakaları ilçedeki siyasileri harekete geçirdi. MHP İlçe Başkanı’nın çağrısıyla bir araya gelen siyasi partilerin temsilcileri intiharların nedenlerinin bulunması ve önlemek amacıyla atılması gereken adımları masaya yatırdı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 2 Ocak 2022 Pazar, 13:09

Serinhisar’da son iki ay içerisinde yaşları 17-20 arasında değişen beş gencin intihar ederek yaşamlarına son vermesi ilçedeki siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu başkanlarını harekete geçirdi.

Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Hakan Ertuğrul’un çağrısıyla bir araya gelen siyasi parti ve STK temsilcileri ilçede artan intihar vakalarını masaya yatırdı.

MHP İlçe binasında “ortak kaygım Serinhisar” sloganıyla düzenlenen toplantıya MHP İlçe Başkanı Hakan Ertuğrul, AK Parti İlçe Başkanı Cemal Kobaş, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Ercan Usta, İYİ Parti İlçe Başkanı Mehmet Gündaş, Büyük Birlik Partisi İlçe Başkanı Ali Genç, Esnaf Odası Başkanı Rıza Sevinç, Manavlar Odası Başkanı Ali Özcan ve siyasi partilerin gençlik kolları temsilcileri katıldı.

“İNTİHAR VAKALARININ SEBEPLERİNİ BULMAMIZ LAZIM”
Toplantıda konuşan MHP İlçe Başkanı Hakan Ertuğrul, “Son iki ay içerisinde beş gencimizin intihar ederek yaşamlarına son vermesi bizleri çok üzdü ve kaygılandırdı. Bu çocuklarımıza neler oluyor. Gencecik evlatlarımız neden intihar ediyor, bunun konuyu araştırıp sebeplerini bulmamız lazım. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin sorunlarını, sosyal yaşamlarını ve ailevi meselelerini masaya yatıracağımız toplantıya katılımınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Hepinizin değerli fikir ve görüşlerinize ihtiyacımız var” dedi.

RAPOR HAZIRLANDI
Toplantıda ortaya çıkan sonuçlar bir rapor haline getirilerek İlçe Kaymakamı Osman Altın’a verildi.

Yorumlar

Serin Devlet   -  Bağlantı 4 Ocak 2022, 11:45

Alkolü azaltın. Gençlere iyi örnek olun.

Bakış Açısı   -  Bağlantı 2 Ocak 2022, 17:22

Şaka gibi. Siyasiler sebeptir. İntiharlar sonuç.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı