REKLAMI GEÇ

Serinhisar’da sel mağduru aileye devlet sahip çıktı

Serinhisar’da sel mağduru aileye devlet sahip çıktı

Serinhisar’da yoğun yağış ve oluşan selin yarattığı yaralar sarılmaya başlandı. Sel bölgesinde inceleme yapan Ekonomi Bakanı Zeybekci’den 11 yaşındaki Emine Tahmaz’ın yardım istediği işitme engelli Ayşe Hanım Tahmaz ve Ailesi yeni evine yerleştirildi. Aileye yeni eşyalar da alındı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 7 Eylül 2017 Perşembe, 09:34

Afet sonrası Ekonomi Bakanımız Nihat Zeybekci, Vali Hasan Karahan ve Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan bölgeye giderek incelemelerde bulunmuş ve yetkililerden bilgi almıştı.

İnceleme sırasında Bakan Zeybekci ve Vali Karahan’ı selden zarar görmeyen ancak afetzede bir vatandaşa ulaştıran 11 yaşındaki Emine Tahmaz’ın gösterdiği Tahmaz ailesinin ihtiyaçları Devlet tarafından hızla karşılandı.

Oldukça eski evleri selden de etkilenince oturulamayacak hale gelen işitme engelli Ayşe Hanım Tahmaz ve birlikte yaşadığı ailesi, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından bulunan bir eve yerleştirildi.

Evin mobilya, mutfak eşyası gibi ev eşyaları da Vakıf tarafından alınarak ev kullanıma hazır hale getirildi. Tahmaz ailesi, eksikliklerin giderilmesinin hemen ardından yeni evlerine kavuşmuş oldu.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Belediye tarafından ya da başka bir şekilde temin edilecek bir arsa üzerine prefabrik bir ev yaparak ailenin kalıcı ikametine kavuşması için çalışmalarını sürdürüyor. Ailenin kalıcı eve geçişine kadar yerleştirilen geçici evin kirası da Vakıf tarafından karşılanacak.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı