Denizli Kayak Merkezi, misafirlerini ağırlamaya başladı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Denizli Kayak Merkezi, misafirlerini ağırlamaya başladı

Denizli Kayak Merkezi, misafirlerini ağırlamaya başladı

Tavas’taki 2 bin 420 rakımlı Bozdağ’da bulunan Denizli Kayak Merkezi’ne gelenler karın tadını çıkarıyor. Kar kalınlığının 20 santimetreye ulaştığı Denizli Kayak Merkezi’nde yeterli kar yağmadığı için sezon açılmadı, ancak gelenler kızakla kayıyor, kartopu oynuyor.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 21 Ocak 2021 Perşembe, 12:26

Şehir merkezine 75 kilometre uzaklıktaki Nikfer Mahallesi’ndeki Bozdağ’da yer alan Ege’nin en büyük kayak merkezinde, kar kalınlığı yer yer 20 santimetreye ulaştı.

Henüz yeterli kar yağmadığı için sezon açılmadı ancak merkeze gelenler kızakla kayıp kartopu oynuyor.

Jandarma Arama Kurtarma (JAK) ekipleri günübirlik gelen ziyaretçilerin herhangi bir olumsuzluk yaşamaması için mesaisine devam ediyor.

Bölgeye Aydın’ın Kuşadası ilçesinden gelen İngiliz Victoria Murphy, kar görmek için merkeze geldiğini anlatarak, “Merkez kapalı ancak buraya başka zaman da geleceğiz. Güzel bir yer. Kar gördüğüm için çok mutluyum” dedi.

İzmir’den ailesiyle gelen Melisa Adıgüzel ise ilk kez kar gördüğünü anlatarak, “Ailem ve arkadaşlarımla buraya geldik. Çok eğlenceli vakit geçirdik. Gerçekten sezon açılırsa daha muhteşem olacağını düşünüyorum. Tekrar geleceğiz” diye konuştu. DENİZLİ (AA)

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

TavasSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
25 Şubat 2021 Perşembe -2 13Puslu
26 Şubat 2021 Cuma -2 16Parçalı Bulutlu
27 Şubat 2021 Cumartesi 0 19Parçalı Bulutlu
28 Şubat 2021 Pazar 2 17Parçalı Bulutlu
1 Mart 2021 Pazartesi -1 12Çok Bulutlu