Tavas Belediyesi, 1 MW gücündeki geniş enerjisi tesisini hizmete açacak - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Tavas Belediyesi, 1 MW gücündeki geniş enerjisi tesisini hizmete açacak

Tavas Belediyesi, 1 MW gücündeki geniş enerjisi tesisini hizmete açacak

Tavas Belediyesi, kendi elektrik ihtiyacını güneş enerjisinden karşılayacak. Elektriğin fazlasını ise, şebekeye satarak belediye bütçesine katkı sağlayacak.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 1 Haziran 2017 Perşembe, 15:58

Türkiye’nin stratejik yatırımlarının başında gelen yenilenebilir enerjide Tavas Belediyesi örnek bir başarıya imza attı. 1 MW gücünde güneş enerji projesi onaylanan Tavas Belediyesi 2017 yılında yatırımı tamamlayarak elektrik üretimine geçecek.

Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, “1 MW Güneş Enerji projesi Tavas halkına hayırlı olsun. Tavas için çalışmaya güzel projeleri hayata geçirmeye devam edeceğiz. Tavas Belediyesi’nin, Tavas’ın geleceği için planladığı yatırımlardan birisi olan Güneş Enerjisi’nin ilk adımını attık. Güneş enerjisi ile bundan böyle elektrik faturası ödemeyeceğiz. Üstelik ürettiğimiz enerjinin fazlasını satarak, belediyemize gelir getireceğiz” dedi.

ÇEVRECİ BELEDİYEYİZ
Turan Veli Akyol, çevreci bir belediye olduklarını söyleyerek, “Biz her fırsatta çevreci bir Belediye olduğumuzu dile getiriyoruz. Yaptığımız işlerle bunu tescilliyoruz. Bütün enerjimizi doğadan karşılayabiliriz. Güneşten, rüzgardan, dalgalardan ve hatta gübreden dahi enerji üretebilecek bir ilme sahipken, bunları neden yapmayalım ki? Hem sınırsız hem ucuz hem de tamamen doğal bir enerjimiz olacak” dedi.

TAVAS CAZİBE MERKEZİ
Tavas’ın Başkanı Akyol, iklimsel verilerde Tavas’ın yenilenebilir enerjide Türkiye’nin en cazip bölgelerinden biri olduğunu söyledi. Başkan Akyol, “Türkiye, enerji sektörünü derinlemesine şekillendirip Türkiye’yi bu alanda dünyadaki en cazip yatırım yerlerinden biri haline getirmiştir. Türk enerji sektörü, yatırımcı dostu düzenlemelerin uygulanması ve yüksek talep artışına endeksli olarak daha canlı ve rekabetçi bir hale gelmekte ve tüm enerji alt sektörlerindeki değer zinciri bileşenleri için giderek artan sayıda yatırımcının ilgisini çekmektedir. Tavas, enerji yatırımında cazibe merkezi oldu” diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

TavasSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
21 Şubat 2020 Cuma 1 8Yağmurlu
22 Şubat 2020 Cumartesi 0 6Karla Karışık Yağmurlu
23 Şubat 2020 Pazar -1 10Çok Bulutlu
24 Şubat 2020 Pazartesi -2 13Parçalı Bulutlu
25 Şubat 2020 Salı -2 7Az Bulutlu