Tavas’ın Başkanı Akyol, “Yatırımcı dostu Tavas” projesiyle tersine göçü başlatıyor - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Tavas’ın Başkanı Akyol, “Yatırımcı dostu Tavas” projesiyle tersine göçü başlatıyor

Tavas’ın Başkanı Akyol, “Yatırımcı dostu Tavas” projesiyle tersine göçü başlatıyor

2014 yerel seçimlerinde başkanlık koltuğuna oturan Tavas Belediye Başkanı Turan Veli Akyol, “Yatırımcı dostu Tavas” projesiyle 2025 yılına kadar 45 bin 400 olan Tavas nüfusunun 55 bini bulacağını söyledi. Akyol, “Toprak, su ve havamızı kirletmeyecek her türlü yatırımı kurduğumuz özel ekiple destekliyoruz” dedi.

Ferah Işık / DENİZLİHABER / 27 Temmuz 2017 Perşembe, 15:49

Tavas hızlı bir değişim yaşıyor. Kent Ormanı bitmek üzere. Adliye binası ile Hükümet Konağı yapımı için ödenek çıktı. Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürlüğü binası 3 ayda tamamlanacak. TOKİ, 224 konutun yapımını sürdürüyor. Arıtma tesisi inşaatı ve spor kompleksi inşaatı devam ediyor. Güneş enerjisi yatırımının temeli önümüzdeki günlerde atılacak.

“ZEYBEKCİ, ZOLAN, AKYOL= TAVAS’A BÜYÜK HİZMET”
Başkan Turan Veli Akyol, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ile Büyükşehir Başkanı Osman Zolan’ın Tavaslı olması nedeniyle kamu ve özel sektör yatırımlarının ilçede koordineli bir şekilde gittiğini söyledi, “Devlet ve millet ile barışık olan Tavas’ta başarılı çalışmalar yapıyoruz. Senkronize bir çalışma ortamı var. En büyük katkıyı da Bakan Nihat Zeybekci ile Büyükşehir Başkanı Osman Zolan’dan alıyoruz. Yerel ve genel siyasette her zaman lider olan Tavas, hizmette de öncü ilçelerden biri. Tavas, değişim ve dönüşümü sürdürüyor” dedi.

“TAVAS’A YATIRIM YAĞMAYA BAŞLADI”
Başkan Akyol, 2025 yılı hedeflerinin nüfusu 10 bin arttırmak olduğunu, bunu da yatırımlarla başaracaklarını kaydetti. Akyol, “Tavas Ovası bereketli ve su sorunu yok. Son yıllarda ceviz ve elma üretimi arttı, ihracat başladı. Bizim çağrılarımız üzerine yayla seracılığı da start aldı. Yatırımcılar gelmeye başladı. Tesislerde şu anda çalışacak işçi bulmakta zorlanıyoruz. Tarım dışında hayvancılık sektöründe de başarılı yatırımlar yapılıyor. Bölgenin tam otomasyon sistemiyle yapılan 120 büyükbaş hayvan kapasiteli süt üretim tesisi Tavas’ta faaliyete geçti. Kızılca leblebisinin patentini aldık, 38 Kızılcalı leblebi üreticisi 87 bin metrekarelik alanda üretim yapacak. Üretilen leblebi ve ayçekirdeği ihraç edilecek. Önümüzdeki günlerde entegre et tesisi kurulacak. Tavas’ın toprağı verimli, suyu ve havası temiz. Bu topraklarda üretim artacak, yatırımlar gelmeye başladı ve göçü de önleyeceğiz. Tavas’ın nüfusu 2025 yılında 55 binden aşağı olmayacak. İki firma, bizim hatırımıza ilçemize 2 bornoz ve havlu dikim atölyesi açtı, 100 kişi çalışıyor” diye konuştu.

“BİZ ÇEVRECİYİZ, YATIRIMCI DA ÇEVRECİ OLACAK”
Akyol, yatırımcılara her türlü desteği verdiklerini, ancak çevre dostu Belediye olarak, çevreyi kirletmeyecek tesis yapımına öncülük yaptıklarını söyledi. Turan Veli Akyol, “Kimyasal atıkların olacağı bir tesisin yapılmasını Tavas’a istemiyoruz. Biz bu bereketli toprakları, temiz suları ve temiz toprağımızı korumak zorundayız. Belediyemiz nasıl çevreci ise, yatırımcımız da çevreci olacak” dedi.

BELEDİYE, YATIRIMCILARA NASIL DESTEK VERİYOR
Tavas’ın Başkanı Akyol, belediye bünyesinde Proje Ofisi açtıklarını, ofiste çalışan 4 uzman ekip ile daire müdürleri ve kendisinin yatırımcılara destek verdiğini söyleyerek şöyle devam etti:

“ Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu için ekibimiz bedelsiz proje hazırlıyor ve yatırımcıya bu hizmeti sunuyor. Yatırımcıya proje desteği, alt ve üst yapı desteğini verirken, yatırım yapacak arazi bulamayan yatırımcılara da arazi tahsisini hukuka bağlı kalarak yapıyoruz. İnsan kaynakları, finans kaynakları ve halkla ilişkiler konusunda güçlü bir yapımız var. 2017 yılı Tavas’ın yılı oldu, ancak önümüzdeki yıllar çok daha iyi olacak. Yatırımcılar gelmeye devam edecek biz de onları destekleyeceğiz. Tavas yakın gelecekte gıda, tarım ve hayvancılık başta olmak üzere bölgenin gıda üretim merkezi olacak.”

30 BASIN MENSUBU TAKİP ETTİ
Belediye Başkanı Turan Veli Akyol’un Tavas Bağlar mevkisindeki basın toplantısını çok sayıda basın mensubu takip etti. Yerel ve ulusal basın kuruluşlarında görevli 30 kişi basın toplantısını takip ederken, bazı yatırımcılar da toplantıda hikayelerini anlattı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Belediye Başkanı

Hüseyin İnamlık

Tavas Belediye Başkanı

Hava Durumu

TavasSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
23 Mayıs 2022 Pazartesi 8 24Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
24 Mayıs 2022 Salı 9 26Parçalı Bulutlu
25 Mayıs 2022 Çarşamba 10 28Parçalı Bulutlu
26 Mayıs 2022 Perşembe 11 30Parçalı Bulutlu
27 Mayıs 2022 Cuma 13 32Parçalı Bulutlu