REKLAMI GEÇ

Kızılcabölük festival yaptı

Kızılcabölük festival yaptı

20. Kızılcabölük Kültür Sanat Tekstil ve Moda Festivali büyük coşkuya sahne oldu.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 16 Haziran 2014 Pazartesi, 14:55

100 yıldır belediye olarak hizmet veren ve büyükşehir yasası ile tüzel kimliğini kaybederek Tavas’a bağlı mahalle konumuna gelen Kızılcabölük’te haftasonu coşku büyüktü. 14-15 Haziran 2014 tarihinde gerçekleştirilen geleneksel 20. Kızılcabölük Kültür Sanat Tekstil ve Moda Festivaline katılım yüksek oldu. Festivalin açılışında Atatürk anıtına çelenk konması ve saygı duruşu ile İstiklal Marşı’ndan sonra Tavas Belediye Başkan Vekili ve Büyükşehir Meclis Üyesi Hüseyin İnamlık ile Kızılcabölüklüler Vakıf Başkanı Av.Ferhat Kuvvetoğlu kısa konuşma yaptı.

Festival alanı esnaf ziyaretleri ve sergi gezisinden sonra protokol üyeleri ve vatandaşlar resim sergileri  ile Kızılcabölük Tekstil Müzesini dolaştı. Festivalde cumartesi günü sahneye çıkan  Sadi Cesuroğlu ve Işıl Koç birbirinden güzel parçalarla vatandaşları coşturdu.

ic

Pazar günü geleneksel keşkek hayrı için hazırlanan 30 kazan keşkek kısa sürede tükendi. Pazar günü sahne alan Kızılcabölüklü genç yetenek Fatih Emre Paşaoğlu pop tarzı parçalar ile hemşerilerinden alkış aldı. Festivalin finalinde ise Ankaralı Ebru sahne aldı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Belediye Başkanı

Hüseyin İnamlık

Tavas Belediye Başkanı

Hava Durumu

TavasSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
1 Şubat 2023 Çarşamba -3 3Hafif Kar Yağışlı
2 Şubat 2023 Perşembe -5 7Parçalı Bulutlu
3 Şubat 2023 Cuma -2 7Karla Karışık Yağmurlu
4 Şubat 2023 Cumartesi -2 2Karla Karışık Yağmurlu
5 Şubat 2023 Pazar -4 0Hafif Kar Yağışlı