Tavas 3. Zeybek, Kültür ve Sanat Festivali başlıyor - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Tavas 3. Zeybek, Kültür ve Sanat Festivali başlıyor

Tavas 3. Zeybek, Kültür ve Sanat Festivali başlıyor

Tavas 3. Zeybek, Kültür ve Sanat Festivali başlıyor. Bu yıl üçüncüsü yapılacak festival 18-21 Temmuz tarihlerinde gerçekleşecek. Festival ayrıca bu yıl Türkiye Gençler Halk Oyunları Finalleri’ne ev sahipliği yapacak.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 16 Temmuz 2019 Salı, 17:45

DENİZLİ (AA) – Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Tavas 3. Zeybek, Kültür ve Sanat Festivali başlıyor. Tavas Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık Gazeteciler Cemiyeti’nde yapyığı toplantıyla festival hakkında bilgi verdi. Başkan İnamlık bu yıl festivalin Türkiye Gençler Halk Oyunları Finalleri’ne de ev sahipliği yapacağını söyledi.

“Efe” denildiği zaman akla ilk gelen oyunun ‘zeybek’ olduğunu belirten Belediye Başkanı İnamlık, şunları söyledi:
“Tavas zeybeği adı ile özdeşleşen bu halk oyunumuz, kendine has ezgisi, kıyafetleri ve ağır figürleri ile kökeninde efelerin kahramanlığını anlatır. Tavas’ı tanıtmak, zeybek kültürünü devam ettirmek ve gelecek nesillere aktarmak amacıyla festivalimizin bu yıl üçüncüsünü düzenliyoruz. 18-21 Temmuz tarihleri arasında yapılacak olan festival 18 Temmuz Perşembe günü belediye meydanında çelenk koyma ve kortej yürüyüşü ile başlayacak. 4 gün sürecek festivalimizde birbirinden ünlü sanatçılarımız sahne alacak. Belediyemiz ve Türkiye Halk Oyunları Federasyonu (THOF) arasında imzaladığımız protokol ile 18-19 Temmuz tarihlerinde Türkiye Gençler Halk Oyunları Finallerine ev sahipliği yapacağız.”

Kültür şöleninin gerçekleşeceği festivalde yöreye ait el emeği göz nuru eserlerin sergileneceğini bildiren İnamlık festivalde müzisyen Emre Dayıoğlu ile sanatçılar Emre Kaya, Dila ve Buray’ın sahne alacağını kaydetti.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Belediye Başkanı

Hüseyin İnamlık

Tavas Belediye Başkanı

Hava Durumu

TavasSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
20 Ocak 2022 Perşembe -7 7Parçalı Bulutlu
21 Ocak 2022 Cuma -3 7Yağmurlu
22 Ocak 2022 Cumartesi 2 8Karla Karışık Yağmurlu
23 Ocak 2022 Pazar -5 -4Kar Yağışlı
24 Ocak 2022 Pazartesi -12 1Kar Yağışlı