REKLAMI GEÇ

Tavas Belediyesi, ilk kez Deve Güreşi festivali düzenleyecek

Tavas Belediyesi, ilk kez Deve Güreşi festivali düzenleyecek

Tavas Belediyesi tarafından ilki düzenlenecek olan deve güreşleri 27 Kasım Pazar günü saat 10:00’da Altınova Mahallesi’nde gerçekleştirilecek.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 22 Kasım 2022 Salı, 09:40

Akdeniz, Ege ve Marmara Bölgelerinde kış aylarında düzenlenen kültürel etkinlikler arasında yer alan deve güreşlerinden biri de Tavas İlçesi Altınova Mahallesi’nde gerçekleşecek. 120 ünlü devenin katılacağı güreşlerde develer kozlarını paylaşacak. Güreşlere Ege Bölgesi’nin ünlü develeri katılacak, katılım ücretsiz olacak.

Deve güreşlerine meraklılarını davet eden Tavas Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık, ‘’Tarihi ve kültürel değerlerin yaşatılması adına Tavas’ta bir ilki daha gerçekleştiriyoruz. Türkiye’nin en iyi develerinin boy göstereceği Tavas deve güreşleri etkinliğimizi organize ettik. Bu güzel organizasyon için tüm hazırlıklarımız tamamlandı. Değerlerimize sahip çıkmaya devam edeceğiz. Deve Güreşimizin hayırlı olmasını diliyorum. Tüm vatandaşlarımızı 27 Kasım Pazar günü Altınova Mahallemizde gerçekleştirecek olduğumuz deve güreşlerimize bekliyorum’’ dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Belediye Başkanı

Hüseyin İnamlık

Tavas Belediye Başkanı

Hava Durumu

TavasSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
5 Aralık 2022 Pazartesi 1 16Puslu
6 Aralık 2022 Salı 0 15Parçalı Bulutlu
7 Aralık 2022 Çarşamba 0 15Parçalı Bulutlu
8 Aralık 2022 Perşembe 0 14Çok Bulutlu
9 Aralık 2022 Cuma 4 15Parçalı Bulutlu