REKLAMI GEÇ

Tavas Belediyesi tarım ve hayvancılıkta örnek oluyor

Tavas Belediyesi tarım ve hayvancılıkta örnek oluyor

Tavas Belediyesi, ilçedeki üreticilerin arpa ihtiyacını karşılamak için 5 farklı bölgeden arpa nakliyesi yaptı. Yapılan destekle yem girdi maliyeti olarak 4,5 milyon lira, nakliye maliyeti 3 milyon lira olmak üzere toplam 7,5 Milyon lira yetiştiricinin cebinde kaldı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 15 Nisan 2022 Cuma, 10:19

Toprak Mahsulleri Ofisinin hayvan yetiştiricilerine uygun fiyata satışını yaptığı ARPA işlemleri için, Tavas Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü Ağustos ayından itibaren yetiştiricilere başvuru için teknik destek sağlıyordu.

Kasım ayına kadar Burdur’dan teslim edilen arpaların Denizli’den teslim edilmeye başlamasıyla özellikle küçük aile işletmelerinin de arpa alabilmesi için Tavas Belediyesi yetiştiricilere tahsis edilen arpaların nakliyesini yaparak, ücretsiz nakliye ve dağıtım hizmeti başlattı.

18 Şubat 2022 tarihinde Denizli’de düzenlenen Tarım ve Orman Bakanlığı Sektör toplantısında Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürü tarafından diğer belediyelere örnek gösterilen Tavas Belediyesi Tarım ve Hayvancılık alanında örnek olmaya devam ediyor.

Yetiştiricilerin her zaman yanlarında olduğunu ifade eden Tavas Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık, “Yetiştiricilerimiz geçen yıl yaşanan kuraklık sebebiyle arpa temininde sıkıntı yaşıyor. Bu süreçte Toprak Mahsulleri Ofisimiz yetiştiricilerimize uygun fiyata arpa temin ederek üretim maliyetlerini en aza indirme konusunda çalışmalar yürütüyor. Biz de yetiştiricilerimizin nakliye ve dağıtım hizmetini ücretsiz sağlayarak üretim maliyetlerinin düşürülmesine katkı sunuyoruz.

Kasım, Ocak ve Mart ayı ARPA Tahsislerinde, toplam 1400 yetiştiricimizin 1.600 ton Arpasının nakliyesi Belediyemiz tarafından yapılarak, yetiştiricilerimize arpalarını 5 ayrı bölgede Belediyemiz tarafından yapılan kantarlarda teslim ettik.

Yem girdi maliyeti olarak 4,5 milyon TL, nakliye maliyeti 3 milyon TL olmak üzere toplam 7,5 Milyon TL yetiştiricimizin cebinde kaldı. Yetiştiricilerimize Hayırlı Olsun” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

TavasSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
18 Temmuz 2024 Perşembe 20 36Sıcak
19 Temmuz 2024 Cuma 21 36Sıcak
20 Temmuz 2024 Cumartesi 20 37Sıcak
21 Temmuz 2024 Pazar 19 37Sıcak
22 Temmuz 2024 Pazartesi 20 37Sıcak