Tavas ikinci meslek yüksekokuluna kavuştu - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Tavas ikinci meslek yüksekokuluna kavuştu

Tavas ikinci meslek yüksekokuluna kavuştu

Tavas Belediyesi eski Devlet Hastanesi’ni Tavas Ticaret Odası Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’na dönüştürerek 2021-2022 Eğitim Öğretim yılına hazır hale getirdi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 16 Haziran 2021 Çarşamba, 11:53

5.300 m2 kapalı alana sahip olan Tavas Ticaret Odası Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nun Tavas’a kazandırılması ilçenin sosyal, ekonomik ve kültürel alanda kalkınmasına katkı sağlayacak.

2. meslek yüksekokulun büyük mutluluk yarattığını belirten Tavas Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık, “Hemşehrilerimize en iyi hizmeti sunabilmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Çıkmış olduğumuz hizmet yolunda hemşehrilerimizin takdirine layık olmaya çalışıyor, ilçemize birbirinden değerli projeler kazandırmaya, yeni eserler ve hizmetler üretmek için çabalıyoruz. Tavas’ı Denizli’nin ve Türkiye’nin en modern ilçesi haline getirmeye devam ediyoruz. Tavasımızı her alanda daha da ileriye götürmek için oluşturduğumuz projelerimizi bir bir hayata geçiriyoruz. Tavas Ticaret Odası Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu inşaatımızı tamamladık. Üniversitemize teslim ettik” dedi.

MYO’nun teknik altyapısına ilişkin de bilgi veren Başkan İnamlık, “5.300 m2 kapalı alana sahip olan Pamukkale Üniversitesi Tavas Ticaret Odası Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu binamızda; 15 derslik, öğretim üyesi ve idari birimlerin kullanımına sunulmak üzere 16 oda, laboratuvar, konferans salonu, kütüphane, okuma salonu, kantin ve sosyal alanlar bulunuyor.

3 bölümümüz bu sene öğrenci alıyor. Tavasımızın dokusuna, yaşam tarzına ve yetişen ürünlerimize uygun, başlıca gelir kaynaklarımıza hitap edecek bölümler olması bizim her zaman önceliğimizdir. Şuanda eczane hizmetleri, kozmetik teknolojisi ve laboratuvar teknolojisi bölümlerimiz mevcuttur. Pandemi sonrası eğitime başlayacaktır. Eczane hizmetleri; eczanelere ara personel sağlayan bir bölümdür. Kozmetik teknolojileri; endüstriyel ve ilgili alanlara ara personel sağlayan bölüm. Laboratuvar teknolojileri de gıda, çevre, tekstil, ilaç ve tarım gibi pek çok alanda ara personel ihtiyacını karşılayacak” dedi.

Tavas Meslek Yüksekokulu’nda da tıbbi ve aromatik bitkiler programı, organik tarım programı, iş sağlığı ve güvenliği programı normal ve ikinci öğretim, aşçılık programı normal ve ikinci öğretim, çocuk gelişimi programı normal ve ikinci öğretim olmak üzere mevcut öğrenci alan 5 program olduğunu hatırlatan İnamlık, “Her iki yüksek okulumuzda yüz yüze eğitim başladığında toplamda 1500 öğrencimiz eğitimlerine devam edecek” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Belediye Başkanı

Hüseyin İnamlık

Tavas Belediye Başkanı

Hava Durumu

TavasSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
28 Ekim 2021 Perşembe 4 20Az Bulutlu
29 Ekim 2021 Cuma 4 20Az Bulutlu
30 Ekim 2021 Cumartesi 4 20Parçalı Bulutlu
31 Ekim 2021 Pazar 7 16Sağanak Yağışlı
1 Kasım 2021 Pazartesi 7 17Sağanak Yağışlı