Tavas'ta öğrenciler “Engel olma” dedi - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Tavas’ta öğrenciler “Engel olma” dedi

Tavas’ta öğrenciler “Engel olma” dedi

Tavas Zeybekler Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından; 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinlikleri kapsamında farkındalık oluşturmak için Belediye Meydanı’nda etkinlik düzenlendi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 4 Aralık 2018 Salı, 13:26

Taşıdıkları dövizler ile engelliliğe dikkat çeken öğrenciler, etkinlikte engellerine rağmen büyük başarılara imza atan isimlerin resimlerini de taşıyan öğrenciler, “Engel olma” çağrısı yaptı.

Etkinliğe katılan Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, engellilerin yaşadığı problemlerin bireysel bir sorun olmadığını belirterek, sosyal boyutlarıyla herkesi yakından ilgilendiren ve tüm bireylerin ortak çabası ile çözülebilecek bir sorun olduğunu hatırlattı.

Akyol, “Engellilik doğuştan veya daha sonradan bazı sebeplere bağlı olarak gerçekleşen engelli olma halidir. Engelli vatandaşlarımız için normal hayat standardını temin etmek, toplumsal duyarlılıkla mümkündür. Bunun yanında elbette ki en büyük sorunlarımızdan birisi de engellilere yaklaşım tarzımızdır. Sahip olduğumuz sevgi, kardeşlik, birlik ve beraberlik sayesinde gönlümüzdeki ve zihinlerimizdeki engelleri kaldırmalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle, engelli vatandaşlarımızın önündeki tüm engellerin kalkmasını ve daha sağlıklı bir yaşam standardına kavuşmalarını temenni ediyorum. Engellilerin farkındalığını vurgulamak üzere yapılan etkinlikte, emeği geçen okul müdürümüze, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Belediye Başkanı

Hüseyin İnamlık

Tavas Belediye Başkanı

Hava Durumu

TavasSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
28 Ocak 2022 Cuma -9 2Parçalı Bulutlu
29 Ocak 2022 Cumartesi -8 5Karla Karışık Yağmurlu
30 Ocak 2022 Pazar -3 6Çok Bulutlu
31 Ocak 2022 Pazartesi 1 6Karla Karışık Yağmurlu
1 Şubat 2022 Salı -3 7Yağmurlu