REKLAMI GEÇ

Tavas’ta 40 yıl sonra bir araya geldiler

Tavas’ta 40 yıl sonra bir araya geldiler

Tavas Hırka İlkokulu 1978-1979 mezunları, öğretmenleri Musa Kudal’ın da katılımıyla bir araya geldi. 40 yıllık özlemin giderildiği buluşmaya Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol da katıldı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 25 Kasım 2018 Pazar, 16:51

Hırka İlkokulu 1978-1979 mezunları, 40 yıllık vefa örneği gösterdi, özlem giderdi. Hırka Mezarlığı’nda arkadaşları Şehit Öğretmenler Numan ve Ayşe Konakçı’ya ziyaret ile başlayan program, okulda devam etti.

Programda mezun olan öğrenciler öğretmenleri Musa Kudal’a, Hırka Mahallesi Muhtarı Hüseyin Uluksar, Hırka Mahalle Muhtarı 1. Azası Mehmet Üglü’ye günün anısına plaket takdim etti.

1978-1979 yılı mezunları bir konuşma yapan Rıza Öztop, “Okuldan mezun olduktan sonra hayat meşgalesinden bir türlü bir araya gelemedik. En son bayramda Hırka’ya geldiğimizde bir kaç arkadaşımızla istişareler yaptık. Mezun oluşumuzun 40. yılında ve 24 Kasım Öğretmenler Günü gibi bir anlamlı günde arkadaşlarımızla ve öğretmenimizle buluşma kararı aldık. 40 yıldan bu yana içimizde bir uhde olan bu buluşmayı sonunda başarabildiğimiz ve sevgili öğretmenimiz Sayın Musa Kudal ile bir araya gelebildiğimiz için çok mutluyuz. Bu anlamlı günde yurt dışında olmaları sebebiyle katılamayan arkadaşlarımızın da selamlarını sizlere iletiyorum. Ayrıca ebediyete intikal etmiş Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü, arkadaşlarımız Hamide Yaralı, Ahmet Dertop ve teröristlerce görevleri başındayken şehit edilen öğretmen Numan Konakçı eşi Ayşe Konakçı’yı rahmetle anıyoruz. Okulumuzun düzenlenerek yeniden kullanılabilir hale gelmesinde büyük yardımları olan Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol’a ve Belediyemize çok teşekkür ediyorum. Sevgili öğretmenimiz Musa Kudal, iyi ki bizim öğretmenimiz olmuşsunuz. Çünkü bizi hayata hazırlayan, yetiştiren, öğreten ve hayatın kucağına bırakan sevgili öğretmenimiz Musa Kudal’ı unutmamız mümkün değildi. Zaten hiç unutmadık. İyi ki bu hayat yolculuğuna sizin düzenlediğiniz biletle yola çıkmışız. Allah size uzun ömürler versin” dedi.

Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol ise, “Ben de sizleri bir öğretmen olarak, 24 Kasım 2018 günü Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik verilmesinin hatırası ve anısının gününde hakikaten bu anlamlı günde hem şehit öğretmenlerimiz Ayşe ve Numan Konakçı kardeşlerimizi ve tüm şehitlerimizi rahmet minnet ve şükranla anıyorum. Şu anda çok önemli bir görev ifa ediliyor. Yani 24 Kasım Öğretmenler Günü içi boş şekilde anılmış olarak değil. Bugün Tavas’ta, bugün Hırka’da bugün burada hakikaten çok büyük bir önem arz eden anlamlı, duygulu bir tören gerçekleştiriyoruz. Şehit öğretmenlerimize mezarlık ziyareti yapılarak Fatihalar, Yasinler okundu. Muallimlik görevi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yeni nesli gerçekten Cumhuriyeti onun üzerine inşa etme, bina etme ve temelleri üzerinde yükseltecek olan yeni nesli yetiştiren elleri öpülesi öğretmenlerin, Musa öğretmenimiz ve diğer öğretmenlerimiz de burada 40. Yıl anısına burada o günkü o şartlardaki arkadaşlarımızın anıları canlandı ben inanıyorum. Muhtarımız ve sizlerin istekleri doğrultusunda okulumuzda ve bahçesinde düzenleme yaptık. Derledik, topladık. Ben inanıyorum ki; sizler bu anlamlı günde bir işaret fişeği yaktınız. Örnek oldunuz. Çevremizde de bu ve bu gibi etkinlik ve programların bundan sonra olacağını tahmin ediyorum” dedi.

Okuldaki program Başkan Akyol’un öğretmen, öğrencilere ve vatandaşlara karanfil hediyesiyle sona erdi.

Yorumlar

fatma   -  Bağlantı 28 Kasım 2018, 00:12

çok güzel olmuş.Ama Cemal öğretmenimden niye hiç kimse bahsetmemiş anlayamadım.Musa Hocamızı tanımam ama yıllarca bu köye ve köylümüze hizmet veren Cemal öğretmenimizin hiç adının geçmemesi beni çok üzdü.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Belediye Başkanı

Hüseyin İnamlık

Tavas Belediye Başkanı

Hava Durumu

TavasSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
6 Ekim 2022 Perşembe 11 23Sağanak Yağışlı
7 Ekim 2022 Cuma 11 20Sağanak Yağışlı
8 Ekim 2022 Cumartesi 11 19Çok Bulutlu
9 Ekim 2022 Pazar 10 23Parçalı Bulutlu
10 Ekim 2022 Pazartesi 4 25Parçalı Bulutlu