REKLAMI GEÇ

Tavas’ta atlar 100. yıl için koşacak

Tavas’ta atlar 100. yıl için koşacak

Tavas Belediyesi Rahvan At Yarışları, 8 Ekim Pazar günü saat 10.00’da Tavas Ovası Deliçay Deresi mevkiinde gerçekleştirilecek.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 5 Ekim 2023 Perşembe, 10:41

Türkiye Geleneksel Atlı Spor Dalları Federasyonu, Tavas Belediyesi ve Tavas Rahvan At Yarışçıları ve Yetiştiricileri Yardımlaşma Derneği ile birlikte düzenlenecek yarışlar, Türkiye’nin birçok İlinden gelen atçılara ev sahipliği yapacak. Büyük heyecanın yaşanacağı ödüllü yarışlar; baş, başaltı, büyük orta, küçük orta, deste, 4’lü tay, 3’lü tay, 2’li tay, ithal atlar (A) ve ithal atlar (B) kategorilerinde büyük heyecana sahne olacak.

Her yıl yapılan ata sporunun genç kuşaklara tanıtılması ve ata yadigarı olan bu sporun yaşatılması adına düzenlenen yarışmaya ev sahipliği yapmaktan dolayı mutluluk duyduklarını belirten Tavas Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık; “Yarışlarımız Türkiye’nin odaklandığı bir organizasyondur. Bu dev organizasyon bu sene de ülkemizdeki yarış severlerin ve at tutkunlarının bir arada olacağı yarış niteliğinde olacak. Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden yarışlarımıza katılmak için aşırı bir talep ve yoğun ilgi var. Ata mirasımızı korumak ve gelecek nesillerimize aktarmak amacıyla düzenleyeceğimiz Rahvan At Yarışlarımızı görkemli bir şekilde gerçekleştirecek, hemşehrilerimize keyifli bir gün yaşatacağız. Bu yıl Cumhuriyetimizin 100. Yılı münasebetiyle yapılacak olan yarışların daha güzel bir önemi ve değeri var. Kıyasıya rekabet, büyük bir dostluk ortamında güzel bir yarış gerçekleşmesini diliyor, tüm vatandaşlarımızı bu coşkuya ortak olmaya davet ediyorum’’ dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Belediye Başkanı

Hüseyin İnamlık

Tavas Belediye Başkanı

Hava Durumu

TavasSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
3 Aralık 2023 Pazar 6 17Parçalı Bulutlu
4 Aralık 2023 Pazartesi 5 16Çok Bulutlu
5 Aralık 2023 Salı 5 16Hafif Sağanak Yağışlı
6 Aralık 2023 Çarşamba 4 13Sağanak Yağışlı
7 Aralık 2023 Perşembe 4 12Sağanak Yağışlı