REKLAMI GEÇ

Tavas’ta belediyenin ilçeye kazandırdığı Gençlik Merkezi Ve Kültür-Sanat Evi coşkuyla açıldı

Tavas’ta belediyenin ilçeye kazandırdığı Gençlik Merkezi Ve Kültür-Sanat Evi coşkuyla açıldı

Tavas Belediyesi’nin ilçedeki önemli bir eksiği giderdiği yatırımı gençlik merkezi ile kültür-sanat evinin açılışı yapıldı. Gençlik merkezinde gençlerin ihtiyaç duyacağı tüm aktiviteler var. Kültür Sanat Evi ise ilçenin kültürünü gelecek nesillere aktaracak.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 12 Mart 2024 Salı, 11:35

Tavas Belediyesi, Gençlik Merkezi ve Kültür-Sanat Evi’nin açılışı için düzenlenen tören oldukça görkemli geçti. Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekci, Ak Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök, Ak Parti Denizli Milletvekili Cahit Özkan, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, İlçe Protokolü ve vatandaşların yoğun katılımı ile açılış gerçekleştirildi.

GENÇLİK MERKEZİ
Tavas Belediyesi Gençlik Merkezi, 200 kişilik sinema salonu, 300 kişilik konferans salonu, öğrencilere yönelik derslikleri ve gençlerin çeşitli etkinliklerde bulunabileceği sınıfları ile dikkat çekiyor. Modern bir öğrenim ve sosyal alanı sunmayı amaçlayan merkez, gençlerin potansiyelini arttırmayı hedefliyor.

KÜLTÜR-SANAT EVİ
Tavas Kültür-Sanat Evi ise İlçenin tarihini, kültürel değerlerini ve geleneklerini gelecek nesillere aktarmak amacıyla tasarlandı. El emeği göz nuru ürünlerin sergilendiği atölyeler, Kızılcabölük Tekstil ürünleri, dokumalar, doğal taş resim atölyeleri, yöresel lezzetlerin bulunduğu gastro odası, Kent Müzesi, kafe ve restoranlar ile Tavas’ın kültürel zenginlikleri bir araya getiriliyor.

BAŞKAN İNAMLIK: TAVAS’I CAZİBE MERKEZİ HALİNE GETİRİYORUZ
Tavas Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık, ” Tavasımıza önemli ve muhteşem projelerimizi kazandırmaktan dolayı mutlu ve gururluyum. Belediyemiz olarak geleceğimizin teminatı gençlerimiz ve çocuklarımızın yanlarında olmayı ve onlara en iyi hizmetleri sunmayı önemsiyoruz. Gençlik Merkezimizle gençlerimize olan desteğimizi sürdürüyoruz.

Kültür ve Sanat Evi’mizle İlçemizin zengin kültürünü gelecek kuşaklara aktarmayı amaçlıyoruz. İlçemizin tarihi dokusuna uygun şekilde geleneksel ile modernin eşsiz uyumuyla Belediyemiz tarafından İlçemize kazandırdığımız ve iç dizaynını tamamladığımız Kültür ve Sanat Evimizi hemşehrilerimizin hizmetine sunduk.

Bu projelerimizle Tavasımızı cazibe merkezi haline getiriyoruz. Yeni eserlerimiz Tavasımıza hayırlı olsun” dedi.

Açılış törenine katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekci, AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök, AK Parti Denizli Milletvekili Cahit Özkan, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Tavas Belediyesi’nin bu önemli projelerine destek vererek, İlçenin kültürel ve sosyal dokusunu zenginleştirmeye yönelik önemli bir adım attılar. Açılış töreni, katılımcıların büyük beğenisi ile son buldu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

TavasSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
21 Nisan 2024 Pazar 2 19Parçalı Bulutlu
22 Nisan 2024 Pazartesi 5 21Parçalı Bulutlu
23 Nisan 2024 Salı 8 27Parçalı Bulutlu
24 Nisan 2024 Çarşamba 14 29Çok Bulutlu
25 Nisan 2024 Perşembe 10 25Parçalı Bulutlu