Tavas’ta zabıta haftası kutlandı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Tavas’ta zabıta haftası kutlandı

Tavas’ta zabıta haftası kutlandı

Tavas Belediyesi düzenlediği etkinlikle Zabıta Haftası’nın 189. Yıldönümü’nü kutladı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 4 Eylül 2015 Cuma, 12:01

Her yıl 01-07 Eylül tarihleri arasında kutlanan Zabıta Haftası’nın 189. Yıldönümü dolayısıyla, Tavas Belediyesi Toplantı Salonu’nda gerçekleşen kutlama programına Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Başlı, Zabıta Amiri Şükrü Güçer, Zabıta Müdürlüğü personeli ve birim müdürleri katıldı.

denizli-tavas-turhan-veli-akyol-zabita-haftasini-kutladi-ic-1

Vatandaşların daha sağlıklı ve huzurlu bir ortamda yaşaması için zabıtanın önemine değinen Başkan Akyol, ” 1826 yılında kurulan Zabıta Teşkilatı’nın bu yıl 189’ncu kuruluş yıldönümünü kutluyoruz. Zabıta, genel düzen ve güveni korumakla görevli bir kolluk birimidir. Belediye hizmetlerinin güvenliğini sağlayan, kamu düzenini koruyan, toplumda güvenlik, dirlik ve sağlık şartlarının bozulmaması amacıyla görev yapan Zabıta teşkilatımız, aynı zamanda şehirle alakalı alınan karar ve yasaları da uygulayan bir kolluk gücüdür. İlçe halkının huzurunu, kamu düzenini sağlamak ve şehri daha yaşanılır bir hale getirmek amacı için görev yapan zabıtanın, kamu hakkını koruma yönünde çok daha titiz davranması gerekir. Zabıta ekipleri hetorojen bir ortamda görev yapmaktadır. Bunun için devamlı olarak genel kültürünü, usul ve üslubunu geliştirmesi konusunda hassas ve özverili davranmalıdır” dedi.

denizli-tavas-turhan-veli-akyol-zabita-haftasini-kutladi-ic

Tavas Belediyesi Zabıta Amiri Şükrü Güçer, yaptığı konuşmada, “Zabıta teşkilatı, toplumun sağlığı, huzuru ve dirliğinin korunmasında hayati öneme sahip müesseselerin başında gelmektedir. Belediye Başkanımız Sayın Turhan Veli Akyol’un verdiği destekle çok önemli çalışmalara imza atıyoruz. Bu nedenle kendisine teşekkür ediyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından başka bir kuruma görevlendirilmesi çıkan Zabıta Memuru Hayrul Şen’e yapmış olduğu hizmetlerden dolayı Teşekkür Belgesi ve hediye verildi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

TavasSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
3 Ağustos 2020 Pazartesi 20 33Parçalı Bulutlu
4 Ağustos 2020 Salı 20 35Sıcak
5 Ağustos 2020 Çarşamba 18 36Sıcak
6 Ağustos 2020 Perşembe 18 35Sıcak
7 Ağustos 2020 Cuma 18 34Az Bulutlu