REKLAMI GEÇ

Tavas’tan rahvan at yarışlarına davet

Tavas’tan rahvan at yarışlarına davet

Tavas, 11 Eylül Pazar günü yapılacak, Ege’nin en büyük rahvan at yarışlarına hazırlanıyor. Yarışlar 10 kategoride düzenlenecek. Tavas Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık, at yarışı meraklılarını Tavas’a beklediklerini söyledi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 8 Eylül 2022 Perşembe, 10:54

Tavas Belediyesi ve Tavas Rahvan At Yarışçıları Yardımlaşma Derneği işbirliğince düzenlenecek olan yarışlar 11 Eylül Pazar günü yapılacak.

Yarışlar, baş, baş altı, büyük orta, küçük orta, deste, taze beşli, dörtlü tay, üçlü tay, ikili tay, ithal A olmak üzere 10 kategoride gerçekleşecek.
Çevre İl ve İlçelerde birçok Rahvan Atların ve yarış severlerin katılacağı yarışlarda Rahvan Atlar birincilik için yarışacak. Her kategoride yarışmaya katılıp dereceye giren at sahiplerine ödül verilecek.

Tavas Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık, “Geleneksel yarışlar içerisinde olan Rahvan yarışları Ülkemizin çeşitli bölgelerinde yapılmaktadır. Vatandaşlarımıza ata yadigârı sporlardan biri olan rahvan biniciliği hatırlatmak, genç nesillerimize aktarmak, dinamik, geçmişini bilen sağlıklı bir nesil yetiştirmek ve Tavas’ımızı tanıtmak amacıyla Rahvan At Yarışı müsabakalarını düzenliyoruz. Bizler de geleneksel yarışların devam etmesi noktasında katkı sunmaya devam edeceğiz. 11 Eylül 2022 Pazar günü gerçekleştireceğimiz Rahvan At yarışlarımıza tüm vatandaşlarımızı bekliyor, yarışa katılacak tüm katılımcılarımıza başarılar diliyorum” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Belediye Başkanı

Hüseyin İnamlık

Tavas Belediye Başkanı

Hava Durumu

TavasSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
4 Aralık 2022 Pazar 2 16Puslu
5 Aralık 2022 Pazartesi 2 15Puslu
6 Aralık 2022 Salı 1 14Parçalı Bulutlu
7 Aralık 2022 Çarşamba 0 13Parçalı Bulutlu
8 Aralık 2022 Perşembe -1 14Parçalı Bulutlu