REKLAMI GEÇ

Trafiği oyunla öğrenecekler

Trafiği oyunla öğrenecekler

Karahisar Şehit Albay İbrahim Karaosmanoğlu Anaokulu bahçesinde, çocuklara trafik bilincinin aşılanabileceği, trafik kurallarını oyun ortamında öğretecek trafik eğitim pisti törenle açıldı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 7 Aralık 2015 Pazartesi, 12:56

Anaokulu Müdürü Perihan Çetinel tarafından hazırlanan ve Tavas Belediyesi‘nin desteğiyle oluşturulan pistin açılışına Tavas Kaymakamı Osman Varol, Garnizon Komutanı J. Yüzbaşı Veysel Aksoy, Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, Başkan Yrd. İsmail Başlı, İlçe Emniyet Müdürü Ozan Çalışal, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan İlkhan, kurum amirleri, okul yöneticileri, veliler ve öğrenciler katıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan İlkhan, kişisel, duygusal, zihinsel gelişmenin ve kişiliğin şekillenmeye başladığı okul öncesi dönemde verilen trafik eğitiminin son derece önemli olduğunu vurguladı.

denizli-tavas-cocuk-trafik-egitim-pisti-ic

EĞİTİM KÜÇÜK ADIMLARLA BAŞLAR
Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol ise erken yaşlarda başlayan trafik eğitiminin çocuklara doğru ve güvenli davranış modellerinin öğretilmesi için önemli olduğunu söyledi.

Akyol, “Çocukların bu kuralları benimseyip ileriki yaşlarda öğrendiklerini uygulaması açısından önemli. Ağaç yaş iken eğilir. Trafik pistinin açılışına vesile olan müdürümüz Perihan Çetinel’e ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

denizli-tavas-cocuk-trafik-egitim-pisti-ic-1

HER İŞİN BAŞI EĞİTİM
Tavas Kaymakamı Osman Varol da yaptığı konuşmada küçük yaşlarda verilen eğitimin çocuklar üzerinde kalıcı olduğunu belirterek, “Bizler Tüm yöneticiler olarak senkronize bir şekilde ilçe merkez ve mahallerimizde çocuklarımıza yönelik onların ileriki hayatlarında emin adımlarla ilerlemeleri için gerekli eğitimleri vermeye ve onlara destek olmaya devam edeceğiz. Çocuklarımızı hayata en güvenli bir şekilde hazırlamayı kendimize bir görev edindik” dedi.

Konuşmaların ardından oluşturulan pistte trafik eğitimi alan çocuklar ilk derslerine katıldılar.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

TavasSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
15 Temmuz 2024 Pazartesi 16 34Az Bulutlu
16 Temmuz 2024 Salı 16 35Sıcak
17 Temmuz 2024 Çarşamba 16 36Sıcak
18 Temmuz 2024 Perşembe 18 37Sıcak
19 Temmuz 2024 Cuma 21 37Sıcak