TÜBİTAK Bilim Fuarı’na Tavas’tan 3 okul katılacak - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

TÜBİTAK Bilim Fuarı’na Tavas’tan 3 okul katılacak

TÜBİTAK Bilim Fuarı’na Tavas’tan 3 okul katılacak

TÜBİTAK’ın 4006 Bilim Fuarı için Tavas’tan katılan okullandan üçü vize aldı. Kızılcabölük Atatürk Ortaokulu, Karahisar Kemal Sarıkaya Ortaokulu ve Kızılca Hacı Mehmet Arslan Ortaokulu ekipleri, hazırladıkları projelerin sunumunu yapacak.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 21 Şubat 2016 Pazar, 12:51

Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK arasında imzalanan “Bilim Fuarlarına Dair İşbirliği Protokolü” kapsamında 4006 Bilim Fuarları Destekleme Programı hazırlandı. Bu kapsamda “Bilim Şenliği” adı altında gerçekleştirilecek fuarda, projeleri kabul edilen okullardan 25’er kişilik ekipler sunumda bulunacak. Tavas’tan katılan Kızılcabölük Atatürk Ortaokulu, Karahisar Kemal Sarıkaya Ortaokulu ve Kızılca Hacı Mehmet Arslan Ortaokulu’nun projeleri bu organizasyon için kabul edildi.

Söz konusu programla bilimsel çalışmaların benimsetilmesi, teşvik edilmesi, bilimin günlük hayat ile ilişkilendirilmesi, bilimsel raporlama ve sunum becerilerinin genç bireylere kazandırılması, öğrencilerin proje yapmasına fırsat sunulması, farklı sosyoekonomik seviyedeki okulların bilimsel projelere eşit katılımının sağlanması, yarışma baskısının ortadan kaldırılarak bilimin eğlenceli tarafının ön plana çıkarılması amaçlanıyor.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Belediye Başkanı

Hüseyin İnamlık

Tavas Belediye Başkanı

Hava Durumu

TavasSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
2 Aralık 2021 Perşembe -2 13Çok Bulutlu
3 Aralık 2021 Cuma 2 13Çok Bulutlu
4 Aralık 2021 Cumartesi 8 11Kuvvetli Sağanak Yağışlı
5 Aralık 2021 Pazar 8 14Sağanak Yağışlı
6 Aralık 2021 Pazartesi 6 14Çok Bulutlu