Ücretsiz ceviz fidanları kapışıldı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Ücretsiz ceviz fidanları kapışıldı

Ücretsiz ceviz fidanları kapışıldı

Tavas Belediyesi ve İlçe Orman İşletme Müdürlüğü işbirliğiyle ücretsiz bin 500 ceviz fidanı dağıtıldı. Tavaslılar, ceviz fidanlarından alabilmek için birbiriyle yarıştı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 4 Kasım 2015 Çarşamba, 12:17

Ağaçlandırmayı teşvik eden Tavas Belediyesi ile İlçe Orman İşletme Müdürlüğü, bu kez “Yeşil Tavas, Temiz Çevre” sloganıyla yerli bin 500 ceviz fidanı dağıtımını gerçekleştirildi. Ceviz fidanı dağıtımına Tavas Kaymakamı Osman Varol, Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol ve Orman İşletme Müdürü Yusuf Büyükakçalı katıldı.

Tavaslıların yoğun ilgi gösterdiği dağıtımın ardından bir açıklama yapan tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, “Doğaya ve yeşile çok önem veriyoruz. Ağaç sevgisini, orman sevgisini tüm vatandaşlarımıza aşılamak ve bu konuda öncü olmayı kendimize bir borç biliyoruz. Vatandaşlarımız dağıttığımız ceviz fidanlarını ister evlerinin önlerine, ister bahçelerine, isterlerse okulların bahçelerine diksinler. Ağacın, yeşilin nerede olduğu önemli değil, çokluğu önemlidir. Yeşili çoğaltalım ki, yaşanabilir temiz bir çevreyi gelecek nesillere aktaralım” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Belediye Başkanı

Hüseyin İnamlık

Tavas Belediye Başkanı

Hava Durumu

TavasSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
25 Ekim 2021 Pazartesi 4 18Parçalı Bulutlu
26 Ekim 2021 Salı 2 19Parçalı Bulutlu
27 Ekim 2021 Çarşamba 4 20Az Bulutlu
28 Ekim 2021 Perşembe 4 21Parçalı Bulutlu
29 Ekim 2021 Cuma 7 22Parçalı Bulutlu