Vali Ali Fuat Atik, Tavas’ı ziyaret etti - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Vali Ali Fuat Atik, Tavas’ı ziyaret etti

Vali Ali Fuat Atik, Tavas’ı ziyaret etti

Denizli Valisi Ali Fuat Atik, eşi Fulya Atik ile birlikte Tavas’ı ziyaret etti. İlçe hakkında bilgiler alan Vali Atik, ilçenin ekonomik dinamikleri ile kültürel mirasını da görme fırsatı buldu.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 3 Şubat 2021 Çarşamba, 12:31

Denizli Valisi Ali Fuat Atik, ziyaret ve incelemeler için Tavas’a gitti. Eşi Fulya Atik, Denizli Emniyet Müdürü Kenan Yıldız ve Jandarma Komutan Vekili Jandarma Albay Uğur Çağlar’ın da eşlik ettiği ziyarette, Vali Atik, Kaymakam Recep Öztürk’ten koronavirüs önlemleri ve çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Esnaf ve vatandaşla da buluşan Vali Atik, Tavas Belediyesi’ni de ziyaret etti. Tavas Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık’tan çalışmalar ve yatırımların son durumu hakkında bilgi alan Vali Atik, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı’na ziyarette bulundu.

Kızılcabölük’teki Hanife ve Ahmet Paralı Yöresel El Sanatları ve Tekstil Müzesi’ni gezen Vali Atik, Tekstilci Ahmet Dobulga’nın fabrikasında incelemelerde bulundu, bilgi aldı.

Vali Atik, Anadolu’nun eski uygarlıklarından biri olan Hititliler döneminde kullanılan çanak, çömlek ve süs eşyalarının üretimini yapan, Türkiye’nin Terrakota sanatını sürdüren, ülkemizin tek Terrakota Sanatçısı Hasan Hüseyin Savcı’yı atölyesinde ziyaret etti.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

TavasSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
5 Mart 2021 Cuma -3 18Az Bulutlu
6 Mart 2021 Cumartesi 2 13Çok Bulutlu
7 Mart 2021 Pazar 1 13Çok Bulutlu
8 Mart 2021 Pazartesi -3 13Parçalı Bulutlu
9 Mart 2021 Salı -2 15Parçalı Bulutlu