Yüz bin metrekare alan üzerinde kurulu ve günde 70 ton atık toplanıyor - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Yüz bin metrekare alan üzerinde kurulu ve günde 70 ton atık toplanıyor

Yüz bin metrekare alan üzerinde kurulu ve günde 70 ton atık toplanıyor

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Tavas, Kale, Beyağaç, Acıpayam ve Serinhisar ilçelerinde toplanan evsel katı atıkların bir araya toplanıp bertaraf edileceği Katı Atık Bertaraf Tesisi inşasını tamamlayarak hizmete aldı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 20 Ekim 2018 Cumartesi, 13:50

Toplam 5 ilçenin günlük 70 ton katı atığı tesiste bertaraf edilerek vahşi depolamanın önüne geçiliyor. Tesis ile Tavas, Kale, Beyağaç, Acıpayam ve Serinhisar İlçeleri’nde toplanan evsel katı atıkların vahşi depolamasına son verildi. Yaklaşık 100.000 metrekarelik alan üzerine kurulan tesise; Tavas, Kale, Beyağaç, Acıpayam ve Serinhisar İlçeleri’nden toplanan günlük 70 ton evsel katı atık getirildiği açıklandı. Tavas Katı Atık Bertaraf Tesisi’nin hizmete alınması ile söz konusu ilçelerde evsel katı atıkların vahşi depolamasına son verildi.

Çöpler ekonomiye geri kazandırılıyor

Ambalaj atıklarının ekonomiye geri kazandırıldığı kaydedilen tesis ile katı atıkları vahşi depolayan Tavas, Kale, Beyağaç, Acıpayam ve Serinhisar ilçelerinde oluşan insan ve çevre sağlığını tehdit eden riskler de ortadan kalktı.

“Hem insan ve çevre sağlığına, hem de ülke ekonomisine katkı sağlıyoruz”

“Türkiye’nin en temiz kenti Denizli” unvanına yakışır çalışmalar içerisinde olduklarını kaydeden Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Tavas Katı Atık Bertaraf Tesisi ile gelecek nesillere yaşanılabilir bir kent bırakmak adına önemli bir adım atıldığını söyledi. Başkan Osman Zolan, “Vahşi depolamadan, düzenli depolamaya geçerek gelecek nesillere yaşanılabilir, sağlıklı ve temiz bir kent bırakmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu kapsamda 5 ilçemizin evsel katı atıklarını tek bir noktada toplayıp bertaraf ederek, hem insan ve çevre sağlığına hem de ülke ekonomisine katkı sağlıyoruz. Tesisimiz hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Belediye Başkanı

Hüseyin İnamlık

Tavas Belediye Başkanı

Hava Durumu

TavasSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
28 Kasım 2021 Pazar 10 17Sağanak Yağışlı
29 Kasım 2021 Pazartesi 10 18Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
30 Kasım 2021 Salı 9 12Kuvvetli Sağanak Yağışlı
1 Aralık 2021 Çarşamba 0 6Karla Karışık Yağmurlu
2 Aralık 2021 Perşembe -3 10Çok Bulutlu