REKLAMI GEÇ

U18 VE U14 KAYAK ŞAMPİYONLARI ŞAMPİYON KAYAK AKADEMİ’DEN

U18 VE U14 KAYAK ŞAMPİYONLARI ŞAMPİYON KAYAK AKADEMİ’DEN

Denizli’nin Nikfer ilçesinde faaliyet gösteren Şampiyon Kayak Akademisinde yetişen sporcular düzenlenen yarışmalardan galibiyet ve ödülle döndüler. Yarıştan madalya ile dönen sporcular Denizli’de büyük coşkuyla karşılandı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 24 Ocak 2022 Pazartesi, 15:19

Denizli’nin Nikfer ilçesinde faaliyet gösteren Şampiyon Kayak Akademisinde yetişen sporcular düzenlenen yarışmalardan galibiyet ve ödülle döndüler. Yarıştan madalya ile dönen sporcular Denizli’de büyük coşkuyla karşılandı.

BİRİNCİLİK DENİZLİ’Lİ KAYAKCILARDAN

Türkiye Kayak Federasyonu’nca düzenlenen yarışmalara 26 ilden 403 sporcu katıldı. Sporcular ilk günden kıyasıya mücadele ederek birbirlerini elemeye çalıştılar. Zorlu mücadelelerin ardından U14 Kadınlar ve U18 Erkekler Kategorisinde Denizli’ li genç sporcular diğer yarışmacıları eleyerek şampiyon olmayı başardılar. Diğer kategorilerde de sporcular dereceye girmek için kıyasıya mücadele ettiler. Fakat birincilik Denizlili sporcular Nisa Kocagözli ve Hasan Atay’ın oldu.

İMKÂNSIZLIKLARA RAĞMEN İKİ ŞAMPİYON

Uzun süredir hazırlanılan yarışmaya çok emek verildiğinin altını çizen Şampiyon Kayak ve Snowboard Akademi sahibi ve aynı zamanda milli antrenör Turhan Fikret Erdoğan yetiştirdiği sporcularıyla gurur duyduğunu belirtti. Kayak yarışmasından şampiyonlukla ayrılan iki sporcusunun Denizli’nin gururu olduğuna vurgu yaparken bütün imkansızlıklara rağmen başardıklarına dikkat çekti. Kayak eğitmeni TURHAN FİKRET ERDOĞAN: “Denizli’de çok kısıtlı şartlar ve ekipmanla birlikte Nikfer Kayak Merkezi’nde 9-10 yıldır teknik ve koordinasyon eğitimi vermeye çalışıyoruz. Bütün imkansızlıklara rağmen çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştiriyoruz. Fakat ilimizde yoğun kar yağışının olmayışı bizi zora sokuyor. Bizler bu elverişsiz ortamda bile sporcularımızla birlikte bu işi yürütmeye çalışıyoruz. Keşke sporcularımız için elimizden daha fazlası gelse. Ayrıca şu konuya da değinmek istiyorum. Federasyonun kayak yarışmacısı anlamında kontenjanı çok az. Az kontenjan olduğu için fazla yarışçı çıkartamıyoruz. Yine de bizler bu kadar zorluklara rağmen iki şampiyon çıkardık. Bu gurur bize yeter.” dedi.

“ÇOK MUTLU VE GURURLUYUZ”

U14, U18 kategorilerinde yapılan yarışmalarda kıyasıya mücadele eden Hasan Atay ve Nisa Kocagözli kazandıkları madalyalar ile çok mutlu olduklarını söylerken bu yarışmalar için çok çalıştıklarını belirttiler. U14 kadınlarda birinci olan kayakçı Nisa Kocagözli: “Şampiyon Kayak ve Snowboard Akademi’de 6 yaşından beri kayak yapıyorum. Turhan Fikret hocamla beraber hem eğitimlerimize devam ediyoruz hem de yarışlara hazırlanıyoruz. Çalışmalarımızın karşılığını yarışlarda derece alarak gösterebilmek bizi duygusallaştırıyor. Daha çok çalışmak geliyor içimizden. Şampiyonluklara doyamamak bu olsa gerek. Çok mutlu ve çok gururluyum. Sevdiğim işte başarılı olmak beni ve ailemi çok onurlandırıyor. Emeğini geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi. Uzun süredir hazırlanılan kayak yarışmalara halktan da çok büyük ilginin olduğunu ve bu ilginin de bütün sporcuları mutlu ettiğini dile getiren U18 Erkekler birincisi Hasan Atay: “Bende Nisa gibi 9 yaşından beri kayak yapıyorum. Şampiyon Kayak ve Snowboard Akademi’nin ve hocam Turhan Fikret Erdoğan’ın üzerimdeki emeği tartışılmaz. Bizlerde bu emekleri boşa çıkarmadık. Emeğimizin karşılığını yarışlarda derece alarak gösterdik. Şampiyon olmak ve Denizli’nin adını duyurmak çok güzel bir duygu. Bu duyguya bir kere alıştık daha da devamı gelecek. Bizlere ve hocalarımıza güvenebilirsiniz. Madalyaların devamının geleceğini düşünüyorum. Bir üst kademe, bir üst kademe olarak ilerleyeceğiz. Denizli’de de daha iyi kayak pistlerimiz var tabi. Orada da antrenmanlar yaparak daha iyi dereceler elde edeceğiz. Fikret hocama ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı