REKLAMI GEÇ

Arkadaşları Büşra Öğretmeni unutmadı

Arkadaşları Büşra Öğretmeni unutmadı

31 Mayıs gecesi geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybeden 26 yaşındaki İngilizce öğretmeni Büşra Çerşil’in görev aldığı Bilnet Okulları’ndaki mesai arkadaşları genç öğretmeni unutmadı, Büşra Çeşnil’in anısına bir anma yazısı yayınladı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 2 Haziran 2020 Salı, 09:36

Bilnet Okulları Denizli Yerleşkesi Kampüs Müdürü Hatice Tuğba Yeşilpınar, Çeşnil için kaleme aldığı yazıda: “Büşra Çeşnil 26 yaşında yaşama umudu ile dolu, mesleğine ve öğrencilerine aşık bir insandı, kendisini rahmet ve minnetle anıyoruz” dedi.

Anma yazısının tamamı ise şöyle:

“Seni hiç unutmayacağız…

Büşra Öğretmen…
Kalemin bile yazamadığı anlar olur bilir misiniz? Parmağın tutamadığı, sözün edilemediği anlar… Bugün öyle bir gün. Büşra Öğretmen.. O kimseyi incitmeyen, herkesin derdiyle dertlenen, daima gülümseyen candan öte candı. Onun için her öğrencisi çok özel, her öğretmen arkadaşı çok güzeldi. 4 yıl öylesine güzel çalıştık ki.. Bir sorumluluğu üstüne aldığında en iyisini yapacağına her zaman emindik. Bu hep böyle oldu. Büşra Öğretmen hiç beklemediğimiz bir anda, aramızdan ayrıldı. Ölüm kimseye yakışmıyor biliyorum ancak emin olun ona hiç ama hiç yakışmadı. Henüz 26 yaşındaydı. 3 ay sonra nişanlanacak ve hemen evlenecekti. Yaşamla ilgili müthiş hayalleri vardı. Ve bir anda bu hayaller sustu, dilsiz kaldı, yok oldu…

Şair : ‘Ölmek kaderde var bize ürküntü vermiyor’ diyor ya… Emin olun bu ölüm, bu erken ve zamansız ölüm hepimizi korkuttu, hepimizi kendimize getirdi, hepimize bir kez daha hayatın ne kadar boş olduğunu öğretti. Büşra Öğretmen giderken de bize ders verdi tıpkı burada, bizimleyken yaptığı gibi.

Ölüm haberini duyan Türkiye’deki pek çok Bilnet Okulu zümre arkadaşı onu aradı, pek çok öğretmen, öğrenci gözyaşı döktü. Bir öğrencisi aradı ve bana şöyle dedi, Öğretmenim ben onda hep kendimi gördüm. Onun gibi biri olacağım, onun gibi bir öğretmen, onun gibi bir dinleyici, onun gibi bir çözüm üretici, ondan öğreneceğim çok şey vardı ve o gitti, dedi ağlıyordu, ve ben sadece susabiliyordum. Ve dedim ki kendi kendime” Öyle bir gidiş gittin ki imzan öğrencilerinde, bizde… Ve bize öyle bir ders verdin ki o genç yaşında sadece nasıl öğretmen olmak gerektiğini değil nasıl insan olmak gerektiğini de öğrettin bize…

Büşra Öğretmen seni hiç unutmayacağız. Nurlar, ışıklar içinde uyu…”

Yorumlar

Kazım Dalarslan   -  Bağlantı 2 Haziran 2020, 12:02

Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun geride kalanlara sabır versin inşallah

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

 

İletişim

Denizli Kampüsü Telefon

444 1623

0 (258) 213 20 35

0 (541) 233 2035

Web: http://www.ege.k12.tr/

Sosyal Medya Hesaplarımız