100 Güne 100 Kitap büyük bir aileye dönüştü - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

100 Güne 100 Kitap büyük bir aileye dönüştü

100 Güne 100 Kitap büyük bir aileye dönüştü

Kocaeli’nin Gölcük İlçesi Düzağaç Anaokulu öğretmeni Merve Yağcı’nın 2017 yılında hayata geçirdiği eTwinnning projesi  “100 Güne 100 Kitap” 4 yıldır istikrarlı bir şekilde büyümeye devam ediyor.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 23 Mart 2021 Salı, 16:55

Hasan Veli Üğür Anaokulu Öğretmeni Ebru Öztürk, Ahmet Çalışkan Anaokulu Öğretmeni Hürriyet Burhan ve  Berna Dalaman Anaokulu Öğretmeni Deniz Özer’inde ortağı olduğu projede pandemi sürecinde etkinliklerini instagram üzerinde gerçekleştiren öğretmenler, toplumca içerisinde bulunduğumuz bu zor günlerde çocukları yalnız bırakmayarak evlerinde onlara misafir oldu.

Projenin kısa sürede ilgi gören instagram hesapları 33 bini geçen izleyiciye ve  öğrenciye ulaştı. 150 öğretmenin “Evde kalın çocuklar biz size kitap okuruz“ sloganı ile ter döktükleri projede, çocuklara kitap sevgisini aşılamak için ellerinden geleni yapan öğretmenler kaliteli kitap seçimi için hem velilere örnek oluyorlar hem de çocukların kaliteli zaman geçirmesini sağlıyorlar. Aynı zamanda alanında değerli akademisyenlerle ve çocuk kitabı yazarlarıyla da canlı yayınlar yaparak velileri birçok konuda bilgilendiriyorlar.

Proje ortağı öğretmenler yaptıkları sosyal çalışmalarla toplumda farkındalık oluşturdu. 17 ilde kadın kapalı cezaevlerinde anneleriyle birlikte kalan çocuklar için çocuk kütüphanesi kuran proje ortağı 150 okul öncesi öğretmeni projenin instagram hesabı üzerinden canlı yayın yaparak, yayınevlerinden izinli bir şekilde telif haklarına da saygılı olarak, çocuklara etkileşimli kitap okuyor.

Özellikle tüm dünyada yaşanan Kovid-19 salgını sebebiyle yüz yüze eğitimden faydalanamayan çocuklarımızı, kaliteli içerikli kitaplarla buluşmasını sağlamak, ailelerle öğrencilerin etkili ve nitelikli zaman geçirmelerine yardımcı olmak amacıyla başlanan canlı yayınlarla 1 yıl içinde binlerce çocuğa ulaşıldı.

Projenin instagram hesabından her gün saat 18.00’de yapılan etkinlikler katılmak isteyen herkese açık.

İnstagram hesabı: https://instagram.com/100gune100kitap?igshid=kh0mfhobewjv

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı