15 yıl önce mezun olduğu köy okuldaki öğrenciler için beceri atölyeleri yaptırdı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

15 yıl önce mezun olduğu köy okuldaki öğrenciler için beceri atölyeleri yaptırdı

15 yıl önce mezun olduğu köy okuldaki öğrenciler için beceri atölyeleri yaptırdı

Kale’de eczacılık yapan Gülperi İbileme, 15 yıl önce mezun olduğu Gübağlık İlkokulu’ndaki öğrencilerin sosyal gelişim-beceri yeteneklerini keşfedebilmeleri için okula ‘Tasarım Beceri Atölyeleri’ yaptırdı.

Ali Bilge / DENİZLİHABER / 21 Ekim 2021 Perşembe, 14:58

Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde sanat, bilim, kültür, spor, müzik ve yaşam ana temalarıyla hayata geçirdiği ‘Tasarım Beceri Atölyeleri’ne (TBA) Denizli’de bir hayırseverden destek geldi.  Kale’de yaşayan Gülperi İbileme, 15 yıl önce mezun olduğu kent merkezine 90 kilometre uzaklıktaki Gülbağlık Mahallesi’ndeki ilkokula, öğrencilerin sosyal gelişim-beceri yeteneklerini keşfedebilmeleri için zeka oyunları, spor ve FETEM (Fen, Teknoloji, Matematik, Mühendislik), zeka oyunları ve spor atölyeleri yaptırdı.

Atölyenin açılışı okulda düzenlenen törenle gerçekleştirildi. Törene Kale Kaymakamı Abdulkadir Şahin, Kale Belediye Başkanı Mehmet Salih Sağınç, Cumhuriyet Başsavcısı Emre Körkoca, Kale İlçe Milli Eğitim Müdürü Nurettin Tıkım, hayırsever Gülperi İbileme, ilçe protokol üyeleri ve öğrenci velileri katıldı.

BECERİLERİNİ KEŞFETSİNLER, GELİŞTİRSİNLER İSTEDİM

Öğrencilerin sosyal gelişim ve becerilerinin geliştirebilmeleri için katkı sağlamak için elinden geleni yaptığını dile getiren Gülperi İbileme, “Ben Gülbağlık İlkokulu’ndan 15 yıl önce mezun oldum. Okulun Kale ilçe merkezine uzaklığı 25 kilometre, Denizli’ye ise 90 kilometre mesafede bulunuyor. Burada eğitim gören öğrenci kardeşlerimizin eğitimin yanında sosyal gelişim-beceri yeteneklerini keşfedebilmeleri ve geliştirebilmeleri için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün aracılığıyla böyle bir çalışmaya imza attık. Öğrencilerimizin kent merkezine uzakta olsalar da belli olanaklardan yararlanabilmesi için yapılan bir atölye oldu. Umarım öğrencilere faydalı olur” dedi.

Atölyenin öğrencilerin yeteneklerini keşfedip geliştirmelerine ciddi katkılar sağladığını ifade eden Kale ilçe Mili Eğitim Müdürü Nurettin Tıkım, “Öğrencilerin ilgi, yetenek ve mizacı doğrultusunda eğitimden kariyere uzanabilecek potansiyelini gerçekleştirmeleri bu atölyeler ile olacak” dedi.

ÖĞRENCİLERİN KENDİNE OLAN GÜVENİ ARTACAK

Okula yapılan atölyeler hakkında bilgi veren Gülbağlık Okul Müdürü Mehmet Ali Honluk ise şunları söyledi:

“Atölyelerde yapılan çalışmalar kültür, sanat, bilim ve hayat becerilerinde öğrencilerimize geniş bir bakış açısı sunacak, yeteneklerini keşfetmelerine fırsat verecektir. Tasarım ve Beceri Atölyeleri, öğrencilerimize dersleri hayatla bağlantılı hale getirme fırsatı sağlayacaktır.  Öğrencilerimiz derste gördüğü bir konu ile ilgili deneyi FETEM atölyemizde yapacak, öğrendiklerini aynı anda pratiğe dökebilme imkanı bulacaklardır. Zeka Oyunları Atölyemizde Öğrencilerimiz oyunlar oynayarak öğrenecekler. Bu oyunlar Öğrencilerimizin zihinlerini açacak ve yeni şeyler öğrenmelerini sağlayacaktır.  Karakter gelişimine de olumlu katkıları olan bu oyunlar, öğrencilerimizin planlı hareket etme, çözüm üretme ve çok yönlü düşünme yeteneklerini geliştirecektir. Bu atölyemizde oynadığı zeka oyunları ile öğrencilerimizin bilgi ve becerisi artacak, kendine olan güveni artacak, öğrencilerimiz kendi sınırlarını tanıyacak, eğlenmeyi öğrenecek bu sayede de kötü alışkanlıklardan uzak duracaktır. Atölyelerimiz öğrencilerimize yeni bir vizyon yükleyecek ve geleceklerini şekillendirecektir. Öğrencilerimizin ufuklarını açacaktır. Atölyelerimiz için Gülper İbileme’ye teşekkür ederiz” dedi.

Yorumlar

Remzi Tuntaş   -  Bağlantı 22 Ekim 2021, 02:06

Teşekkür etmeye layık, vefalı bir eylem. Teşekkürler.

GÜNSEN ÇAKAR   -  Bağlantı 21 Ekim 2021, 15:03

ALLAH SENDEN RAZI OLSUN GÜLPERİ ÇOK BEĞENDİM CANIM

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı