2018-2019 Eğitim-Öğretim dönemi başladı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

2018-2019 Eğitim-Öğretim dönemi başladı

2018-2019 Eğitim-Öğretim dönemi başladı

Öğrenci ve öğretmenler için uzun yaz tatili bitti, ders zili bugün çaldı. Denizli’de 187.658 öğrenci ve 14.355 öğretmen ders başı yaptı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 17 Eylül 2018 Pazartesi, 09:56

Eğitimde uzun tatil molası bitti, yeni eğitim öğretim dönemi başladı. Sabah erken saatlerden itibaren 187 bin 658 öğrenci okulun yolunu tuttu, arkadaşlarına ve öğretmenlerine kavuştu.

Okulların açılması 14 bin 355 öğretmen için de tatilin sonu anlamına geldi. Öğretmenler ve idareciler de yeni eğitim öğretim dönemine başladı.

Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Denizli’de 1132 resmi ve özel kurumda bulunan 9.794 derslikte 187.658 öğrenci ve 14.355 öğretmenimiz ile eğitim öğretime başladıklarını söyledi.

Oğuz, “Eğitim, şüphesiz her dönemde bütün toplumların öncelikleri arasında yer almıştır. Günümüzde de büyük bir hızla değişen ve gelişen milletler, dünya birincisi olma yarışlarını, bütün bireyler için sağlanan kaliteli ve nitelikli bir eğitimle güçlendirip hızlandırmaktadır. Bu hedefi gerçekleştirmek için, eğitimde kalitenin yükseltilmesini, eğitim siteminin küreselleşen dünyanın şartları ve toplumun beklentileri doğrultusunda çağdaş ölçütlere kavuşturulmasını, ezbercilikten uzak, insanı temel alan, bilginin üretilmesini ve kullanılmasını öğreten çağdaş eğitim politikaları ile araç ve yöntemlerinin benimsenmesini amaçlayan çalışmalar kararlılıkla sürdürülmektedir. Geçmiş yıllarda olduğu gibi bu eğitim-öğretim yılında da en büyük amacımız, çocuklarımızı ve gençlerimizi bilim ve teknolojinin gerektirdiği şartlar yanında, pedagojik eğitim esasları doğrultusunda yetiştirip; yüreği insan sevgisiyle dolu, Türk Milletinin milli, ahlaki, manevi ve kültürel değerlerini benimseyen ve koruyan, ailesini, vatanını, milletini ve bayrağını seven ve bunları davranış haline getiren başarılı bireyler olarak yetiştirmektir” dedi.

Öğrencilere seslenen Oğuz, “Uzunca bir tatil sonrası, eğitim-öğretime başlamanın tatlı heyecanını yaşıyorsunuz. Tatilde güzel ve eğlenceli vakit geçirerek dinlenmiş olduğunuzu umuyorum. Şimdi okula umut ve heyecanla başlamanın zamanı geldi. Daha mutlu ve güzel bir gelecek için her zaman sizin yanınızda olduğumuzu bilmenizi isterim” dedi.

Öğretmenlere büyük görevlerin düştüğünü ifade eden Oğuz, “Sizlere emanet ettiğimiz çocuklarımızı, koruyan ve geliştiren, ailesini, vatanını, milletini seven, topluma karşı sorumluluk duyan kişiler olarak hayata hazırlayacağınıza olan inancım tamdır. Sizlere inanıyor, güveniyor ve başarılar diliyorum” diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı