59 PAÜ’lü akademisyen Türkiye sıralamasında - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

59 PAÜ’lü akademisyen Türkiye sıralamasında

59 PAÜ’lü akademisyen Türkiye sıralamasında

Türk üniversitelerinde görev yapan akademisyenler içerisinde, Türkiye’de en çok atıf alan ve H-indeksi en yüksek araştırmacılar, Google Scholar profillerine göre belirlendi. 6 bin akademisyenin yer aldığı listede, Pamukkale Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Necip Atar H-indeksinde 38. atıf sayılarına göre ise 125. sırada yer aldı. Listeye PAÜ’den 59 akademisyen listeye girdi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 22 Şubat 2021 Pazartesi, 10:29

Türk üniversitelerinde görev yapan akademisyenlerin yayımlarına göre Türkiye’de en çok atıf alan ve H-indeksi en yüksek olan akademisyenler belirlendi.

6 bin akademisyenin dahil edildiği listede, H-indeksine göre ilk yüze giren PAÜ’lü akademisyenler, Rektör Yardımcısı ve Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Necip Atar 58 H-indeks puanı ile 38 sırada, Fen-Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Latif Elçi, 52 H-indeksi puanı ile 68. sırada yer aldı.

Bir akademisyenin yaptığı çalışmaların verimli ve etkinliğini gösteren sayısal bir gösterge olan H-indeksi, Kaliforniya Üniversitesi’nde fizikçi olan Profesör Jorge Hirsch tarafından 2005 yılında icat edilmiştir. Atıf indeksi, içeriğindeki bilimsel kaynaklarda yayımlanan yayınları ve bu çalışmaların aldığı atıfları listeleyen indekslerdir. Atıf indeksi, bir akademik çalışmanın literatürdeki özgünlüğünü belirleyen bir ölçüt olarak kabul ediliyor.

Listenin tamamına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

https://www.memurlar.net/haber/955172/turkiye-de-en-cok-atif-alan-ve-h-index-i-en-yuksek-6-bin-akademisyenin-tam-listesi.html

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı