REKLAMI GEÇ

Harita için 650 öğrenci görev aldı

Harita için 650 öğrenci görev aldı

Necla-Ergun Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde öğrenim gören 650 öğrenci,  Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 81. Yıl Dönümü ve Atatürk Haftası etkinlikleri kapsamında, büyük Türkiye haritası ve ay yıldız çizerek ATA’ya bağlılıklarını gösterdiler.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 10 Kasım 2019 Pazar, 18:41

Necla-Ergun Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından Büyük Türkiye Haritası Koreografisi çizildi. 650 öğrencinin bir araya gelerek oluşturdukları koreografide gençlerin; Türk milletinin ve tüm dünyanın takdirini toplamış Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anlamaları, Türkiye Cumhuriyeti Devleti kurulurken yaşanan zorlukları ve verilen eşsiz mücadeleyi hatırlayarak, birlik ve beraberlik içinde istikbal yolunda yakılan meşaleyi taşımaları gerektiğine vurgu yapıldı.

Diğer taraftan Necla-Ergun Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri, “Vefatının 81. yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile vatanımız uğruna fedakarca şehit ve gazi olan tüm kahramanlarımızı rahmetle, minnetle yâd ediyoruz” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı