66 yaşında liseyi bitirdi, yeni hedefi üniversite - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

66 yaşında liseyi bitirdi, yeni hedefi üniversite

66 yaşında liseyi bitirdi, yeni hedefi üniversite

Denizlili evhanımı Yurdagül Atlar, 66 yaşında liseden mezun oldu, hedefini üniversite olarak belirledi. Atlar, üniversite sınavına girerek bilgisayar mühendisliği ya da tıp fakülkesini kazanmak olduğunu söyledi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 12 Şubat 2021 Cuma, 15:26

Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, içindeki okuma azmini kaybetmeyen ve 66 yaşında Açıköğretim Lisesi’nden mezun olma başarısı gösteren Yurdagül Atlar’ı makamında ağırladı.

Yurdagül Atlar’ın yaşının 66, azmi ve hedeflerinin ise 25 olduğunu belirten Süleyman Ekici, “Açıköğretim öğrencimiz Yurdagül Hanım elde ettiği başarısı ile eğitimin ve öğrenmenin günü, yaşı ve saati olmadığını herkese bir kez daha hatırlattı” dedi.

Yurdagül Atlar’ın büyük bir azimle önce ortaokulu tamamladığını dile getiren Ekici, Halk Eğitim Merkezi’nin yönlendimeleri ve rehberlikleri ile Açıköğretim Lisesine kayıt yaptırdığını kaydetti.

Süleyman Ekici, “Yurdagül Hanım üstün gayretler göstererek lise diploması almaya hak kazandı. Kendisine lise diplomasını takdim etmenin mutluluğunu yaşıyorum. Yurdagül Hanım’ın gayretlerinin tüm öğrencilerimize ve halkımıza ışık tutacağı inancındayım. Üniversite sınavlarına Merkezefendi Halk Eğitim Merkezi’nin açtığı destekleme ve yetiştirme kursları ile büyük bir azimle hazırlanıyor. Üniversite diplomasını aldığında da birlikte fotoğraf çektirmek dileği ile başarılar diliyorum” dedi.

BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ YA DA TIP İSTİYOR
Büyük başarı göstererek 66 yaşında lise diploması alan Yurdagül Atlar ise, yeni hedefinin üniversite sınavlara girerek bilgisayar mühendisiliği ya da tıp fakültesini kazanmak olduğunu söyledi.

Yıllardır içinde kalan okuma isteğini gerçekleştirebilmenin büyük mutluluğunu yaşadığını belirten Atlar, “Öğrencilik hayatında hep yanımda olan Denizli eğitim camiasına sonsuz teşekkürlerimi sunarım” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı