Aydoğan: Öğretmenler şeffaf atama istiyor - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Aydoğan: Öğretmenler şeffaf atama istiyor

Aydoğan: Öğretmenler şeffaf atama istiyor

Eğitim-İş Denizli Şubesi Başkanı Namık Kemal Aydoğan, içinde bulundukları isteğe bağlı atama takviminde öğretmenlerin koşullarına uygun seçeneklerle il içinde atama isteğinde bulunduklarını söyledi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 13 Temmuz 2021 Salı, 18:46

Başvuru işlemlerinin yarın sona ereceğini ifade eden Aydoğan, “Sıraların işletilmemesi ve puanların açık bir şekilde duyurulmaması nedeniyle birçok eğitim emekçisi arkadaşımız mağdur olmuştur. Bu mağduriyet yıllardır çözülmemiştir. Bakanlık yetkilileri taleplerimizi duymaktan gelmektedir” dedi.

Atamalara ilişkin açıklama yapan Aydoğan, şunları söyledi:

“Bu problemi bir parça azaltacak olan durumlardan biri de atama tercihlerinin bilgiye dayalı boş ya da muhtemel boşalacak kadrolara göre olmasıdır. Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü, öğretmenlerimizin sesine, sendikaların talebine kulak verip muhtemel boşalacak/emekli olabilecek kadroları duyurmalıydı. Birçok il öğretmenlerimizin lehine olan bu durumu önemseyip listeleri yayınladı. Ama Denizli MEM yetkilileri “mevzuatta yeri yok” gerekçesiyle listeleri yayınlamadı. Öğretmenlerimizin mağduriyetine sessiz kaldı. Bu duyarsız tavrı kabul etmiyoruz. Sayın yetkililer, şeffaflıktan neden kaçıyorsunuz? İnsanların bilgi edinme haklarını neden geri çeviriyorsunuz?

Eğitim-iş olarak, atama yönetmeliğinin değişmesi için, atama sıralarının işletilerek atama puanlarının hiçbir kısıtlama yapılmadan yayınlanacağı demokratik bir yönetmelik mücadelemiz devam edecektir.”

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı