Çocuklara ''Sağlıklı Beslenme ve Gıda Hijyeni’’ eğitimi verildi - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Çocuklara ”Sağlıklı Beslenme ve Gıda Hijyeni’’ eğitimi verildi

Çocuklara ”Sağlıklı Beslenme ve Gıda Hijyeni’’ eğitimi verildi

Denizli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, gıda güvenliği adına farkındalık oluşturmak amacıyla TOKİ Anaokulu’nda çocuklara ”Sağlıklı Beslenme ve Gıda Hijyeni’’ eğitimi verdi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 5 Aralık 2018 Çarşamba, 12:30

Denizli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve TOKİ Anaokulu işbirliğiyle çocuklara ”Sağlıklı Beslenme ve Gıda Hijyeni’’ eğitimi verildi. İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Gıda Kontrol Görevlileri tarafından verilen eğitimde gıda güvenliği adına farkındalık oluşturarak, gıda ve suya olan ihtiyacın gelecek için insanların en önemli konu başlıklarından birisi olacağının anlatımı amaçlandı.

Öğrenci velileri ve öğretmenlerin de katılım sağladığı eğitim çalışmasında, Gıda Hijyeni, Yeterli ve Dengeli Beslenme konuları anlatıldı. Çocuklardan gelen sorular ise verilen eğitimin doğru olduğu yönünde övgüyle karşılandı. İl Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkilileri bu yöndeki eğitim çalışmalarının diğer okullarda da devam edeceğini söyledi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı