Biri Türkiye diğeri bölge birincisi oldu - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Biri Türkiye diğeri bölge birincisi oldu

Biri Türkiye diğeri bölge birincisi oldu

Denizli Kazım Kaynak Anadolu Lisesi’nin 2 öğrencisi, şiir okuma yarışmasında önce Denizli, ardından Ege bölge birincisi oldular. İki şampiyon Ege’yi branşlarında Türkiye şampiyonasında temsil etti. Biri Türkiye’nin en iyisi seçilirken, diğeri Türkiye şampiyonluğunun kıyısından döndü.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 8 Mayıs 2019 Çarşamba, 17:47

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen Gençler Arası Kültür Yarışması’nın 4 kategorisinden biri olan şiirde Türkiye’yi salladık. Kazım Kaynak Lisesi’nin iki öğrenci Çağatay Özmen ve Doğuhan Özgür Akça önce il ardından bölgede rakiplerini eleyip şampiyonluğu göğüsledi, Türkiye finalinde branşlarında başarı elde ederek Denizli’nin gururu oldular.

GENEL MÜDÜRÜN AÇILIŞI İLE BAŞLADI
Büyüklerde Çağatay Özmen, küçüklerde Doğuhan Özgür Akça ilde rakiplerini geride bırakarak Denizli’yi temsil etmek için İzmir’de gerçekleştirilen bölge elemelerine katıldı. Gençlik ve Spor Bakanlığın’ın düzenlediği ‘Gençler Arası Kültür Yarışmaları’ adı altında düzenlenen Bilgi yarışması, türkü, tiyatro ve şiir olmak üzere 4 kategoriden oluşan kültür yarışmalarının bölge elemeleri, 25 Mart Pazartesi Günü, Gençlik Merkezleri Genel Müdürü Emre Topoğlu’nun açılış konuşması ile başladı.
Kütahya, Uşak, Afyonkarahisar, Aydın, Manisa, Muğla, İzmir ve ev sahibi Denizli olmak üzere 8 ilde ayrıca 14-17, 18-25 yaş olarak iki kategori olmak üzere gençler birbirleri ile yarıştı

ŞİİRLER MÜDÜR YARDIMCISININ
Özellikle şiirde büyük bir başarı gösteren Denizli, aynı okuldan Çağatay Özmen ve Doğuhan Özgür Akça Ege birinciliğini Kazım Kaynak Anadolu Lisesine kazandırdı. Özmen ve Akça yarışmaya okul müdür yardımcısı Çetin Yalçın tarafından kaleme alınan “Türk’üm ben” ve “Kan Beyaz” şiirleriyle katıldı.

TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLDU
7 ayrı bölgeden farklı iki kategoride kız ve erkek olmak üzere 28 bölge şampiyonu bu kez Türkiye Şampiyonluğu için Gençlik ve Spor Bakanlığı yerleşkesinde ter döktü. Yarışmada kendi kategorilerinde yalnız Denizli’yi değil Ege’yi temsil eden Kazım Kaynak Anadolu Lisesi öğrencilerinden Doğuhan Özgür Akça Türkiye Şampiyonu oldu. Bir okadar başarılı olmasına rağmen Denizlili öğrenci Çağatay Özmen ise şampiyonluğun kıyısından döndü.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı